2/25/2018

Keci v kleci | Co vážně miluju...


Poslyšte, vím, že kpoperů rapidně přibývá a spousta z nich neví, jak dlouho u kpopu jsem, protože jsem se stihla už několikrát přesunout z domény na doménu a z blogu na blog. Ale jen pro orientaci pro nováčky, jsem u kpopu od roku 2012. Což přesně v září bude šest let.
Opravdu tedy nepotřebuju poučování o tom jak jsou skupiny jako například EXO skvělé. Viděla jsem je od debutu, byli skvělí, teď se čím dál víc zhoršují. Nebo CL, že je skvělá? Ano stylově je skvělá, ale že na slavnostním ukončovacím ceremoniálu Olympijských her v Pyeongchangu za ní většinu odzpívá playback, kdy použili vlastně jen nahrávku z jejího CD, to opravdu chválu nezasluhuje.
Další věc, co fakt nechápu je, že si spousta kpop fanoušků v ČR neuvědomuje, jak jsou některé společnosti v Koreji provázané. Pokud jste dosti všímaví, tak si všimnete, že mezi sponzory korejského olympijského výboru je C&J Entertainment, která má smlouvy o spolupráci na kulturních akcích s YG a SM a dalšími společnostmi, takže se dalo čekat už předem, že tam prostě ten kpop bude. A upřímně bylo to naplánováno nejméně rok dopředu, že EXO a buď 2ne1 nebo CL tam budou. Když se globálně podíváte na oblíbenost, tak EXO je v rámci SM ve vedení a v rámci YG jsou to sice BIGBANG, ale neúplné (povinná vojenská služba) je strčit na ceremoniál nepřicházelo v úvahu, takže tam šla CL, protože 2ne1 se rozpadly.
V podstatě jsou skupiny, které miluju, skupiny, které nesleduju, ale nijak je neodsuzuju a pak skupiny, které se mi zprotivily na základě určitých neodbytných fanoušků. Pardon INFINIT... stále vám nemůžu přijít na chuť. No a pak jsou tu skupiny, které ani neznám, protože jsem se k nim ještě nedopracovala a nejspíš se ani nedopracuju, protože mám čím dál méně času se tomu kpopu věnovat. Holt už jsem v etapě života, kdy je důležité to, co se děje kolem mě, než kpop a nějaké hašteření mezi fanoušky, kteří k tomuhle stylu hudby teprve přišli a myslí si, že vědí naprosto všechno díky bravíčku a BTS, kterých je od AMAs všude plno.
Takže peace než mi sem hodíte kritizační komentáře, je to jen a jen můj osobní pohled na věc. Máme právo mít své názory.


2 comments:

  1. Prosím o bližší vysvětlení toho, v čem přesně se exo zhoršili? V tom, že dělají to, co dělali vždycky? V tom, že většina z nich si rozšířila obzory o hereckou kariéru? V tom, že jejich individuální schopnosti postupují nahoru? V tom, že většina z nich nyní zvládne zazpívat, co by před lety nezvládli? Nebo je to snad v tom, že se jim změnil koncept a ten nový se nejmenované osobě líbí méně než původní? Jo. To pak dává smysl, že jsou pořád horší, když nedělají to, co od nich fanoušci očekávají, chápu. Oh. A prosím, abys ukázala jmenovitě na idola, který ani jednou jedinkrát v životě nepoužil playback, děkuji. A poznámka na závěr – velmi bych chtěla jednou jedinkrát vidět, jak někdo těm klukům řekne do očí: „Jste mi protivní, protože mě s vámi vaši fanoušci pořád otravují.“ Za tento názor bych stavěla proti zdi. Ale to je čistě můj názor. Je mi jasné, že tohle je úplně normální v kpop komunitě. Nikdy to nebylo o těch klucích/slečnách, ale o fanoušcích. Smutné je, že to nakonec nejsou fanoušci, komu to ublíží. Divné, co?

    ReplyDelete
  2. Souhlasím s komentářem nade mnou + naučíš se už prosím psát? PÍŠE SE TO INFINITE!!!!

    ReplyDelete