12/03/2017

Christmas Charity | Kapitola třetí

Tak máme třetího prosince, nebojte nezapomněla jsem na další díl Christmas Charity. Popravdě se mi dneska vůbec nechtělo vstávat a pak se mi najednou blížila doba, kdy jsem měla sraz s přáteli, takže jsem se k zveřejnění dostala až teď, ale to nevadí. ENJOY!


Baekhyun si zrovna nandal obří porci cereálií k snídani, když práskly vchodové dveře. Nechal misku miskou a vykoukl ze dveří, aby se podíval, kdo takhle brzy po ránu je krom něj a Kyungsoo, který je v koupelně, vzhůru.

„Layi!“

Široce se usměje na příchozího, který s kruhy pod očima, ale šťastným úsměvem, zrovna sundává boty.

„Ahoj, Hyune. Máte dneska nějaký program?“

Zamyslí se. Včera fotili, dneska má být Kyungsoo na natáčení a on se Sehunem mají být v Sukiře.

„Jo, Soo jede dotočit nějaké záběry a já s Hunem jedeme do Sukiry.“

„Pecka, musím se dospat. Půlka letů do Seoulu byla zrušená kvůli písečné bouři, takže jsem kysnul na letišti pár hodin.“

To vysvětluje ty kruhy pod očima a šťastný úsměv. Těší se dle všeho do postele. Asi těžko by nahodil úsměv jen kvůli vánočnímu programu. Ví moc dobře, že Lay chtěl slavit svátky v rodinném kruhu, což mu společnost překazila. Zase.

„Minseok s Jongdaem tě snad nechají dospat. Těžko říct, jestli tě nechá i Junmyeon.“

„Když je řeč o leaderovi,“ Lay se zamračil. “Nelíbí se mi, že se za nás ani trochu nestaví.“

Baekhyun chvilku nechápal, co tím myslí a tak na něj civěl jako právě vyoraná myš na poli. Soo zrovna vylezl z koupelny a poslední slova slyšel.

„Nejsi sám. Ale co naděláme.“

Tyhle slova by od Sooa nečekal. Junmyeon není špatný leader, jemu a Sehunovi dovoluje tolik věcí… A v tom mu to došlo. Oni ho neposlouchají, nemá žádný respekt. Takže… proč je v tom případě leaderem?

„Ještě, že máme Minseoka,“ usmál se Lay a s kufrem v závěsu se vydal do svého pokoje.

V chodbě se Lay potkal se Sehunem, který rozespalý a rozcuchaný mířil do kuchyně, aby něco snědl. Ani Laye nepozdravil. Baekhyun má občas chuť Sehunovi jednu ubalit. Včera s tím Jongdaem se taky choval dost hnusně. Že s ním je, sem tam zábava je věc jiná.

„Pozdravit si ho mohl,“ podotkl k Sehunovi a vrátil se ke svým cereáliím.

„Pfff…“ Sehunovo odfrknutí ho dost rozladilo.

Soo si k němu přisedl se svou snídaní a vyměnili si spolu pohledy. Sehun se mezi tím věnoval obsahu ledničky.

***

Ze spánku ho probral zvuk koleček kufru v chodbě. Rozlepil oči a zamžoural na hodiny. Je brzo. Pohledem střelil k druhé posteli. Byla prázdná. Soo vstal, aby byl na natáčení včas. A kufr vláčený po chodbě znamená jen jedno, Yixing se vrátil do dormu.
Sice ho Yixing probudil, ale neměl ani pomyšlení na to, aby pokračoval ve spánku. Je to pro něj v celku nemožné znovu usnout po tom, co ho probudí něco tak banálního, jako kolečka kufru vláčená po plovoucí podlaze. Vyhrabal se z deky a vylezl z pokoje, aby zalezl do koupelny, opláchl si obličej a trochu zkrotil svoje vlasy. Což také uskuteční bez jakýchkoliv problémů.  Pak se dovlekl do kuchyně.

„Nejsi nějak moc brzy vzhůru?“

Baekhyun na něj upřel oči zpoza mísy cereálií. Sehun se ani nenamáhal k němu zvednout oči. A Kyungsoo se automaticky otočil ke kávovaru, aby mu nalil kávu.

„Probudil mě Yixingův kufr a jak je známo, tak pak znovu nezaberu.“

Vysvětlení bylo směřováno k Baekhyunovi. Soo mu podal hrnek plný kávy. Úsměvem mu poděkoval a posadil se na židli na konci kuchyňského ostrůvku.

„Co máš v plánu o volnu dělat?“

Soo mu položil velmi zásadní otázku. Prve bylo v plánu spát půl dne, pak navštívit rodiče v restauraci a dostat z Junmyeona konečně nějaké informace ohledně pátečního programu. Pořád nic neřekl. Odvolával se na nepřítomnost Yixinga. A ten dorazil, takže mu už výmluvy opravdu nepomohou.

„Dostanu konečně z Junmyeona informace ohledně toho děcka.“

„To ti schvaluju,“ Sehun konečně projevil zájem o jeho přítomnost v kuchyni. 

Obvykle ho ignoruje, dokud není třeba jít na program nebo trénink.

„Na tvůj souhlas jsem ani nečekal,“ musel si rýpnout.

Sehun je jeden z mála členů, které by občas velmi rád svlékl z kůže. Kyungsoo umí sem tam být pěkně hrozivý, ale nikdy nebyl natolik otravný, aby ho dohnal k pomýšlení na jeho vraždu. Zato Sehun si o to koleduje velmi dlouho. Jednou se opravdu neudrží a zmlátí ho.

„Tssss.“

Jak se dalo čekat, Sehun se zas chová jako druhý Heechul. Možná neměli Heechulovi dovolovat s ním trávit až moc času.

„Přijel Yixing, tak bychom se to už konečně mohli dozvědět.“

Soo přešel tu jejich slovní přestřelku bez velikých emocí. Za to je svému spolubydlícímu vděčný. Peskování od něj by ho opravdu nakrklo.

„Moje řeč. Pokud nejsou na večer plány, tak bychom ho mohli skřípnout všichni. Nerad jdu do něčeho, o čem zhola nic nevím. Jde o charitu, to jo, ale mohli vybrat i někoho, kdo není úplně nejlepší nápad. Známe společnost. Pro prachy udělají všechno.“

Kolik peněz dostanou za tuto takzvanou charitu? Vsadí se, že to dítě, co vyfasují bude ze zazobané rodiny, která si zaplatila za to, aby se jejich dítě objevilo v televizi. Ty děti, co s nimi prošly pořad Hello Baby, jsou teď slavné. Fotí pro dětské módní značky. Přes televizní show je tak snadné proslavit své dítě, když ho strčí k nim.

„No nic, jedu na natáčení. Snažte se nevzbudit Yixinga,“ Soo pohlédl na hodiny a měl se k odchodu.

Sehun jen protočil očima, ale Baekhyun mu to odkýval. No a on sám jen souhlasně zamručel. Nemá v plánu unaveného kolegu tahat z postele dřív jak v jednu odpoledne, kdy se má vrátit i Soo a princezna Sehun s Baekhyunem.

„Kdy odjíždíte vy dva?“

Když za Sooem zapadly dveře, tak se otočil s otázkou na Baekhyuna.

„Za půl hodiny.“

To bude oáza klidu. Mohl by prolézt během hodinky všechny instagramové stránky, co ho zajímají a pak by se mohl pustit do Junmyeona. Baekhyun se Sehunem se přesunuli, že se převléknou a vyrazí, když do kuchyně vešel rozespalý Jongin. Všiml si, že poslední dobou je víc v tanečním studiu, než doma a prakticky ho ani neslyšel mluvit o tom, že by o Vánocích jel na den nebo dva do Pusanu k rodičům.

„Brý ráno,“ zazíval In na celé kolo a otevřel ledničku, aby vytáhl jogurt.

„Dobrý. Taky tě vzbudil Yixingův návrat do dormu?“

„Ne, probudil mě Jongdae, který sebou praštil v koupelně.“

„Dae je vzhůru?“

To je novinka. Odložil kafe a zvedl se ze sedačky, aby došel Jongdaeho zkontrolovat. Ten si mnul loket při vycházení z koupelny. Ještě, že ta koupelna sousedí s už prázdnými pokoji. Yixing by mu za to asi nepoděkoval.

„Jsi v pohodě? In říkal, že si sebou flákl v koupelně.“

„Jo, jsem. Nevím, kdo se sprchoval, ale příště by tu louži po sobě mohl utřít.“

„Sehun…“

Opravdu jediný člen, co na takové věci dlabe. Má chuť mu jít ještě teď do předsíně nabombit.

„Aha. No nic. Yixing spí a Minseok ještě taky.“

„Yixing mě probudil svým příchodem domů a pokud jde o Minseoka, tak jen ať spí, má po dlouhé době program až kolem jedenácté.“

„Dae, slyšel jsem tu ránu, fakt jsi ok?“

V chodbičce se vyloupl i In, s otevřeným jogurtem v ruce a lžičkou.

„Jsem. Junmyeon ještě spí?“

In pokrčil rameny. A Chanyeol jako jediný měl odpověď.

„Toho by nevzbudila ani atomovka.“

Hluk, který tropí obvykle Baekhyun se Sehunem ho nijak neprobudí, takže i nějaký ten výbuch by možná i zaspal. V celku mu ani moc nekřivdí.

***

Minseok se probudil kolem deváté, oči mu padly na spícího Yixinga. Musel přijet někdy brzy ráno. Tiše popadl nějaké čisté oblečení a vyšel z pokoje. Tiché hlasy vycházející z televize v obýváku mu napověděly, že jsou někteří lidé vzhůru a berou ohled na lidi okolo. A jeho za dvě hodiny čeká focení a v jednu by měl být zpět.
V koupelně se osprchoval a obléknul. Musel se ale do pokoje vrátit, aby si vzal peněženku a mobil. Nemusí se pak vracet a rušit Yixinga.

„Ahoj, je tu nějaký klid,“ pozdravil se s Chanyeolem a Jonginem v obývacím pokoji.

„To bude tím, že jsou všichni někde mimo, krom Junmyeona, který ještě nevylezl z nory. No a Yixinga jsi taky viděl, ne?“

Chanyeol se protáhl a zazubil se na něj. Jongin se vedle něj rozvalil a měl v plánu Chanyeola skopnout z pohovky, aby se mohl natáhnout.

„Kde je Jongdae?“

Jeho druhý spolubydlící z pokoje nebyl nikde k vidění a to si je jistý, že má volno. Mohl by být zalezlý v jiném pokoji a věnovat se něčemu hlučnějšímu, než je čtení.

„Říkal, že potřebuje ještě udělat nějaké vánoční nákupy. Asi dárky pro rodiče. Chce jim udělat radost, když s nimi nemůže na ty Vánoce být.“

Jongin vzdal svou snahu skopnout Chanyeola z pohovky v momentě, kdy se mu dlouhán plnou vahou položil na nohy.

„To je od něj hezké.“

Ví moc dobře, že měl Jongdae v plánu strávit Vánoce se svými nejbližšími. I on sám chtěl být s rodinou. Ale stavět se proti společnosti není teď zrovna chytré.

„Za dvě hodinky jdeš na to focení, co?“

Jen přikývl a přesunul se do kuchyně, aby si dal pozdní snídani. Kuchyň byla kupodivu poklizená. Asi se Jongdae před svou výpravou do obchodu činil, nebo se Jongin s Chanyeolem rozhodli sami poklidit, než z toho bordelu někomu hrábne.
1 comment:

  1. No...Sehun vypadá, že si s tím případným rozmazleným spratkem bude rozumět. Je totiž úplně stejně nesnesitelný zmetek.
    A mrzí mě, jak mluví o Suhovi...
    No jsem zvědavá, co bude dál. Těšim se...

    ReplyDelete