12/06/2017

Christmas Charity | Kapitola šestá


Já nezapomínám, nebojte, jen jsem trochu vytuhla ve vaně. To víte, teplá voda a únava dělají svoje. Jdu pokračovat ve spánku a vy si to užijte.


Kupodivu se hraní aktivit zúčastnili všichni a jakoby nevstřícnost k Junmyeonovi vymizela. I když Chanyeol se opravdu přemáhal, aby mu jednu preventivně neubalil. Jeho bystrému zraku a uším neuniklo, že se Sun baví ještě s někým jiným, než je Junmyeon.
Yixing mu trpělivě odpovídal na dotazy ohledně hry a i na dotazy ohledně skupiny. Kolikrát volil vyhýbavou odpověď, když se ho ptal na Luhana, Krise a Taa. Až, když začal být Sun unavený, tak to bral Junmyeon jako povel zahnat všechny do postele. Aby je Sun nepodezíral, že k Suhovi nechovají úctu, tak se spakovali všichni do svých pokojů.

„Jdu se vysprchovat,“ oznámil mu Soo, když už dobrých deset minut nebylo v bytě skoro nic slyšet.

„Okay.“

Co jiné mu na to mohl říct? Nic. Navíc Soo ráno vstává na natáčení. Diví se, že ty aktivity vydržel až do konce aniž by se vymluvil na program.

„Je zvláštní, že se Sun spřátelil s Yixingem….“

Soo to pronesl hrabaje se ve skříni, aby objevil pohodlné tričko na spaní a čisté boxerky.

 „Ani ne. Dalo se to čekat.“

Ano, počítal s tím, že se Sun spřátelí nejprve s někým sympatickým. Teda… mimo Junmyeona. Soo opustil pokoj a Chanyeol si otevřel laptop. Nikoliv, aby se zaobíral skládáním, ale aby odpověděl na pár mailů a prolezl nějaké sociální sítě. Bylo to takové milé rozptýlení.

***

Baekhyun zíral na ten bordel, který stihl Sehun vyrobit během pár minut, co se přehraboval ve skříni, aby našel svoje pyžamo, přičemž vlastně vyházel celou svou skříň.

„Děláš si prdel?!“

Už toho měl opravdu dost. Pozici maknaeho mu nikdo nebere, tak proč sakra musí znepříjemňovat život i jemu. Nemůže za to.

„Drž hubu a pomoz mi.“

Sehun se ani nepozastavil nad tím, že staršímu kolegovi a spolubydlícímu řekl, aby držel hubu a to Baekhyuna vytočilo ještě víc. Žádný pyžamo mu hledat nebude.

„Ani mě nehne,“prskl a popadl svou deku a polštář.

On má na rozdíl od Sehuna zítra focení pro promo dramy, kterou mají začít natáčet po Novém roce. Se svými věcmi se přestěhoval do obývacího pokoje a ustlal si na pohovce. Pokud nikdo nepůjde koukat na televizi, tak by se měl vyspat.

„Hyune, co tu děláš?“

Po hodině zírání do stropu ho totálně mega vyděsil Jongdae se skleničkou v ruce.  Patrně si šel natočit vodu, aby nemusel v noci courat po bytě.

„Sehun…“ procedil skrze zuby.

„Tady se moc nevyspíš,“ podotkl Jongdae.

„A kam jinam mám asi tak jít, hn?“

Nezvýšil hlas, věděl, že probudit Suna by znamenalo asi ještě míň spánku, než v současné situaci.

„U Suna v pokoji jsou ještě dvě volné postele. Myslím, že mu nebude vadit, když tam přespíš.“

Ne, že by ho nenapadlo jít spát do toho pokoje, ale teď je tam Sun, a jemu to nepřijde slušné se mu nasáčkovat do pokoje.

„Zaprvé víme kulový, co mu vadí a co ne a zadruhé, už ležím a zvedat se nebudu.“

Druhá věc Jongdaeho trochu rozesmála. Ale nic mu na to neřekl. Raději se odebral do té kuchyně, aby už měl Baekhyun klid.

***

Yixing byl na žádost Suna v jeho pokoji, dokud neusnul a pak vyšel ven, aby si ještě z lednice vzal láhev vody. V obýváku se zasekl při pohledu na Baekhyuna rozvaleného na pohovce. Polštář téměř padal na zem a deka se svezla na stranu, takže na něj mnohem víc táhlo. Potichu došel k pohovce a pořádně ho přikryl.

„Baekhyun už spí?“

Po návratu do pokoje na něj tuhle otázku vytasil Jongdae, když zmerčil petku v jeho ruce.

„Jo, proč ale spí v obýváku?“

Baekhyun spal v obýváku jen párkrát a vždy v případě, když Sehun marodil. Pokud ví, tak maknae je zdravé, tak o co jde?

„Sehun prakticky vyhodil jejich pokoj do povětří. Baek má zítra focení a opravdu spánek potřebuje. Navrhl jsem mu, ať jde spát k Sunovi, ale kategoricky odmítl.“

Yixinga to ani nepřekvapilo. Tehdy v Číně, když se Sehunovi s Baekhyunem posralo něco v hotelovém pokoji, tak Baekhyunovi bylo dost trapně škemrat u nich na pokoji o azyl. Tehdy s nimi ještě byl Luhan s Taem a Krisem, takže se tam opravdu mačkali. Ale tady by se ani se Sunem v pokoji nemačkali. Vždyť má celé dvě postele pro sebe.

„Je to Baekhyun, co bys chtěl,“ Minseok mávl rukou.

„No snad nebude ráno rozlámaný jak cikánský hračky,“ posadil se na postel.

„Cože to?“

Jongdaemu vyletělo obočí závratnou rychlostí vzhůru.

„To se jen tak říká. Jdu spát, taky byste měli.“

Na to mu jeho spolubydlící nic neřekli, protože sami byli připravení ke spánku. Snad bude noc klidná.

***

Soo cestou z koupelny zůstal stát ve dveřích obývacího pokoje. Baekhyun spal na pohovce a vypadal, že mu k štěstí už nic nechybí. Co zas ten Sehun provedl? Potichu se připlížil ke dveřím do Hunova a Hyunova pokoje. Otevřel dveře a bylo mu jasné, proč se starší sbalil na pohovku. Sehun vyházel celou skříň a přehraboval se ještě stále ve věcech na zemi. Radši ani nechce vědět, co hledá. Tiše zavřel dveře a zamířil do pokoje.

„Nebudu se ptát, čemu se zas tlemíš…“

Slova byla určená pro Chanyeola, který si zacpával pusu, aby jeho smích nerušil obyvatele vedlejších pokojů. Smál se tak moc, že až slzel. Neodolal pokušení mu nahlédnout cestou přes rameno.
Složení vět na webu mu nedávalo úplně smysl a soudě podle přípony nahoře si to Chanyeol nechal přeložit z nějakého jazyka, který má rozdílný slovosled. A množství textu odpovídalo na nějakou fanfikci.

„Komu zas lezeš na blog?“

Chanyeol sebou cuknul a konečně se přestal smát a pohlédl na Kyungsooa.

„Neříkal jsi, že se nebudeš ptát?“

Soo protočil oči. Že se ptal, fakt. Jednou má potřebu zjistit, co ten Yeol čte a on dělá hrad v Karpatech. Mávl teda rukou, že je mu to teda fuk.

„Čtu jeden český blog. Teda řeknu ti, ta holka, co to píše má perfektně zmapovaný SHINee.“

„Jsi si jistý, že ten log nepíše nějaká jejich kámoška?“

To ho docela překvapilo. Moc se nestává, že by nějací blogeři plně zmapovali chování členů skupin.

„No, jsem si jistý, že nejblíž je viděla na pět kroků na koncertě. Ale fakt dobrý. Jen ten slovosled od google je na přes držku.“

„Co bys chtěl po překladači,“ pokrčil rameny a zalezl si do své postele.

„Mimochodem co ti trvalo tak dlouho?“

„Baekhyun spí v obýváku, byl jsem se mrknout proč.“

„A proč?“

Chanyeol očividně ještě cestu do kuchyně neměl, aby to chtěl zjistit na vlastní pěst. A možná že je to tak lepší. Poslední dobou podezírá Chanyeola, že má chuť ze Sehuna udělat čtyři malé do školky.

„Sehun vyházel celou skříň a něco hledá, nebere ale ohled na to, že jeho spolubydlící má zítra program.“

Chanyeol zaklapl laptop a už to vypadalo, že na Sehuna naběhne, ale místo toho se natáhl k lampičce a zhasnul.


„Taky bys měl spát,“ pronesl Chanyeolův hlas ze tmy pokoje.

1 comment:

  1. Perfektně zmapovaný SHINee? To snad nemají ani oni sami, ne? Když pominu tohle, tak mě potěšilo, že už neútočí na Suha...

    ReplyDelete