12/08/2017

Christmas Charity | Kapitola osmá


Tak jsem dneska zjistila, že se mi někdo snažil nabourat do mailu. Google to naštěstí zablokoval, ale pro jistotu jsem si udělala dvoufázové ověřování přihlášení, protože to už není vtipný, že mi útočí na mail z Mexika a Ruska. 
Jinak pokračujeme v povídce. Lehce mě začíná nudit popisovat jeden den v dvou kapitolách, dak trochu posouvám děj. Snad to nevadí.


Dny ubíhaly a Sun putoval mezi členy. Díky velmi poučnému dni s Chanyeolem začal chápat, že hyungové mají své práce nad hlavu a na nějaké aktivity s ním nemají moc času. V případě Sehuna šlo i o nevoli s ním nějaké aktivity mít a tak nebylo vůbec divné, že v den, kdy vyšla řada na Sehuna, tak ho posadil k televizi s DVD disky a ovladačem a na nějaké povídání mohl zapomenout. Jídlo dostal, objednané z nějaké restaurace. Sehun většinu času trávil v pokoji na sociálních sítích a doslova skákal radostí, když dorazil Kyungsoo.

Ze všech hyungů si nejvíc vážil času s Kyungsooem. Z hovorů ostatních pochopil, že Kyungsoo tráví většinu času poletováním před kamerami a studováním textu s hraním.  A to ho znatelně vysiluje. Jak ho Sehun hodil na krk poněkud staršímu kolegovi a zdejchl se, tak Soo vypadal dost zoufale. Nejspíš doufal, že se vyspí. Ten den překvapil i sám sebe, že vypnul televizi a vzal do ruky knihu, aby si mohl Kyungsoo zdřímnout na pohovce. Dokonce se mu podařilo najít knihu, která ho nějakým způsobem i zaujala. A takhle je objevil Jongin, který se vrátil později z tréninku. Sooa přikryl dekou donesenou z jeho pokoje a opatrně ho nasměroval do koupelny, aby vykonal hygienu a šel si také lehnout. Neměl mu to za zlé. Bylo skoro půl jedenácté.

***

Sehun nečekal, že dostane sodu za to, že Sooa nechal se Sunem doma a zdejchl se. Vlastně ani nečekal, že ho to škvrně napráší. Docela se bál, že mu rozzuřený Junmyeon i jednu vrazí, ale ten se dokonale ovládal.

„Vždyť se nic nestalo, ne?“

S otázkou se otočil na Jongina, který potvrdil, že našel Suna v bytě se spícím Kyungsooem na pohovce, jak si čte.

„Nestalo se sice nic, ale co kdyby někdo zazvonil a Sun šel otevřít?“

Zatrnulo mu. Tohle ho vůbec nenapadlo, že se přes Suna do jejich dormu může kdokoliv dostat. Dost možná stačí na Suna být milý a udělá cokoliv. Je to přeci jen naivní děcko.

„Snad není tak hloupý, aby otvíral cizím lidem, ne?“

Opáčil po chvilce přemítání, jestli je to dítě opravdu tak debilní, nebo Jongin jen uvádí extrémní příklad. Štěstí, že Sun byl momentálně venku s Layem, který souhlasil, že ho vezme do studia, aby viděl, jak pracuje.

„Není hloupý, jen je důvěřivý, jako každé dítě,“ Suna se zastal Jongdae.

„Po příchodu toho prcka jste ke mně všichni hnusní,“ podotkl Sehun ublíženě.

„Víš, Sun za tohle nemůže. Nesnesitelný jsi byl už i před tím.“

Ledová sprcha od Chanyeola opřeného o futra dveří do kuchyně nebyla ani překvapením. Posledních několik dní se Chanyeol ani netají chutí ho přizabít kdykoliv otevře pusu. Pravda, někdy ani nepřemýšlí co mele.

„Já, že jsem nesnesitelný?“

„Jo, jsi. Neustále se chováš jako malé dítě a přitom jsi už dospělý. Maknae nebo ne, začni se chovat zodpovědně. Podívej se na Taemina. Kdysi byl taky maknae užívající privilegia a kde je dneska? Úplně někde jinde, že?“

Mlčel. Jonginovi už taky ruply nervy. To je zlý. Už uvádí jako příklad i svého nejlepšího kamaráda, který to dotáhl natolik daleko, že jen jeho přítomnost na pódiu nutí fanynky omdlívat. On se ještě tak daleko nedostal. V jeho přítomnosti vlhnou. Teda… alespoň co četl na netu z recenzí a komentářů na sociálních sítích. Znamená to tedy, že by se měl už začít chovat na svůj věk?

***

Minseok se vrátil z nákupu a v dormu vládlo ticho, ačkoliv byli doma Sehun s Baekhyunem. Baekhyuna našel v obývacím pokoji s nějakými texty, které si značil lepítky a Sehuna našel v koupelně, jak se snaží dát vyprat svoje oblečení. Za celou dobu, co žijí v dormu Sehun nikdy nepracoval s pračkou a úklid vřele přenechával jemu nebo Kyungsooovi.
Krom nich dvou byla většina členů doma, kupodivu i Jongin. Nejspíš si dal jeden den volna, nebo ho zas chytily záda a vrátil se jen z nemocnice. A jak pochopil, tak Sun je ještě stále venku s Yixingem.

„Nepotkal jsi náhodou dole Yixinga se Sunem?“

Chanyeol nakoukl do jeho pokoje, když se zrovna probíral vánočními dárky, které musí ještě dozabalit. Ty pro členy samozřejmě má už delší dobu zabalené a schované ve skříni, takže je jedno, co Chanyeol uvidí.

„Ne, třeba vzal Suna pak na jídlo.“

Anebo se Sun zalíbil fotografům a teď spolu fotí speciální fotky. Tomu by se ani nedivil. Sun je svým způsobem velmi roztomilý a charismatický, takže jen blázen by si ho nevyfotil, když může.

„Aha, chtěla vzít Suna s sebou na minikoncert G-Dragona.“

Nedivil se tomu, že ho chtěl vzít na minikoncert. Co se Sun seznámil s jejich tvorbou, tak začal poslouchat i ostatní interprety a G-Dragon v něm zanechal hluboký dojem. Když mu řekli, že ho znají, tak Sun vypoulil oči a požádal je, jestli by se s ním nemohl setkat.

„A řekl jsi to Yixingovi?“

Chanyeol přikývl.  Jako zázrakem v ten moment práskly vchodové dveře a Yixingův hlas se rozlehl chodbou, když říkal Sunovi, aby se nezouval, že ho chce Chanyeol někam vzít. A když je řeč o dlouhánovi, tak se ze dveří vypařil jako pára nad hrncem a vchodové dveře během pěti minut znovu práskly pro znamení odchodu. Snad si Sun to setkání s GDm užije.

***

Lay byl rád, že další program se Sunem převzal Chanyeol, protože mu z kluka šla pomalu hlava kolem. Jak byl ze začátku zamlklý, tak teď rozhodně není. Stálo ho velké úsilí držet krok s jeho postřehy a dotazy. Dokonce se musel i sám odlíčit, protože Sun zaměstnal veškeré stylistky svými dotazy okolo makeupu a dokonce se nechal i namalovat a odlíčit. No, prostě veliké halo na place. Při focení byl zticha a pozoroval, jak pracuje. Dokonce si i udělali pár fotek spolu, na památku. Yixing s tím souhlasil už jen z toho důvodu, že chlapec má mizivou šanci se s nimi znovu setkat po ukončení téhle charitativní akce. Jednak by ho k nim nepustili a v momentě, kdy se zjistí, odkud vlastně pochází, tak se už nikde neschová. A nebude to mít lehké. Děti jsou zlé.

„Vypadáš vyčerpaně,“ poznamenal Junmyeon, když ho zmerčil rozvaleného na pohovce.

„Jsem vyčerpaný. Sun překonal ostych a je pomalu víc ukecaný, než Chanyeol. Doufám, že ho ten koncert GDho nějak umlčí.“

„Koncert?“

„Chanyeol ho vzal na koncert GDho.“

„Doprdele. Víš kolik je tam paparazzi??! Jestli o Sunovi rupne, že je ze Severu, tak máme fakt velký problém.“

Junmyeon vyšiluje z takové blbosti. Pochybuje, že v záplavě VIPs někdo vytáhne Chanyeola se Sunem a pak budou pátrat po tom, kdo ten kluk vlastně je. Pokud ví, tak informace o dětech podléhají speciálnímu zákonu, takže se k informacím nebudou moci dopracovat, aniž by neprošli přes ředitele dětského domova. A ten podle toho, co jim Junmyeon řekl, chrání Suna. Informace o něm se drží jen faktů, jako kdy přišel do dětského domova a jestli je zdravý. O dalších věcech mlčí.

„Myslím, že zapomínáš, jak Korea má ošetřený zákony ohledně dětí.“


Junmyeon se zarazil a koukal na něj jako by spadl z višně. Patrně nečekal, že o tom Yixing něco může vědět. Tak ono se občas to sledování dram v televizi vyplatí.

1 comment:

  1. Jak dlouho vydrží Sehun sekat latinu?

    ReplyDelete