12/23/2017

Christmas Charity | Kapitola dvanáctá


Abych byla upřímná, tak se mi po smrti Jonghyuna velmi špatně psala tato poslední kapitola vánočního cyklu. Ale nakonec jsem to dotáhla do zdárného konce a doufám, že se vám to bude líbit. Sehun vedl Sunovu práci ke zdárnému konci. A s radostí ho předal Yixingovi, který si s ním sedl k textu. Kupodivu mládě projevilo nadšení spolupracovat. Takže zbytek Sunova pobytu byl více pracovní, než hravý a bezstarostný. Kupodivu to Sunovi nevadilo se zapojit do práce a trávit víc času s nimi ve studiu, ve zkušebně, nebo dokonce na focení. Objevoval se stejně jako zbytek skupiny v článcích a videích. Na sociálních sítích visela otázka, kdo je ten kluk a proč je s nimi neustále pohromadě.
***
„Tak jo sjedeme to ještě jednou. Sune, postav se támhle…“
Junmyeon ukázal dopředu. Dveře vrzly a tím všechny přinutili stočit hlavy k východu. Ve dveřích stálo duo TVXQ. Jejich pohled padl na klučinu stojícího vepředu.
„Měl jsem za to, že má být zkušebna prázdná,“ podotkl Yunho a s Changminem si to hasili do středu místnosti.
„Jo, byla by, kdybychom neměli skluz na Vánoční koncert. Suna vlastně ještě neznáte. Sun je ze sirotčince a my jsme se rozhodli mu pomoct splnit sny a naplnit charitativní účet jeho domova,“ Junmyeon se ujal vysvětlování.
Sehun jen protočil očima a zamířil k počítači, aby ještě jednou pustil hudební aranžmá. Sotva začaly první tóny, tak se vedení ujal Jongin. Sun následoval jeho příkladu a společně s ním i ostatní. Junmyeon postával vedle TVXQ.
„To aranžmá mi nic neříká,“ zamumlal Changmin k Yunhovi.
„Chanyeolova práce?“
Otázku položil Yunho a čekal nejspíš přitakání. Ale Junmyeon jen zavrtěl hlavou.
„Ne, to aranžmá dělal Sun se Sehunovým vedením. Sice jsme spíš čekali dorm vyhozený do vzduchu, ale zvládli to.“
„Z toho kluka něco bude,“ prohlásil Yunho pozorujíc Suna.
„V to doufáme. Navíc to byl GD, kdo ho nalákal ke skládání. Ještě stále jsem nepoděkoval Chanyeolovi, že ho na ten koncert vzal.“
„Kdy budete mít to vánoční stage?“
„Pozítří.“
***
Nejkouzelnější moment pro Yixinga byl, když Suna připravoval v zákulisí na jeho první vystoupení. Doprovodné písně už zazněly. Společnost do programu zahrnula i ostatní skupiny a tak vystoupení EXO se Sunem bylo posunuto až na konec, jako vrchol toho všeho. Sun si užíval vystoupení všech, a jak se blížilo jejich vystoupení, tak začal být nervózní.
„Neboj, není to tak strašné. Ani ty lidi neuvidíš kvůli světlům. A je to jen chvilka. Budeme tam s tebou.“
„Hyung…. To je ale něco jiného, než ve zkušebně se všemi umělci. Tady jsou lidi, které neznám…“
„Neboj, bude to skvělé. Že jo Heechule…“
Hledal podporu u divy ze Super Junior. Ten se zvedl ze své židle a došel k nim.
„Má pravdu prcku. Je to chvilka. Ani nebude čas přemýšlet. A tvůj track je skvělý, tak neměj strach.“
Sun se zvedl a odkráčel k Junmyeonovi, kde pravděpodobně hledal potvrzení jeho teorie, že to bude hrůza.
„Je až moc vystresovaný,“ podotkl Heechul.
„Jo, ale nemá proč.“
Yixing se zhroutil do židle, kde doposud seděl Sun a promnul si spánky. Heechul ho kriticky pozoroval a pak mu pomocí houbičky poupravil makeup.
„Takhle nervní jsme také byli, vzpomínáš….“ Heechul se uchechtl.
„Jo… Ale my jsme byli ještě pod tlakem.“
***
NCT odešli z pódia a nastal jejich čas. Vzal Suna za ruku a společně vyšli na ztemnělý stage. Sun se ho křečovitě držel, jako by byl ještě malý vyděšený kluk, ale už není malý. Urazil dalekou cestu během pár týdnů. A když ho učil kroky, tak žasl, že je už dřív nenapadlo ho zapojit do jejich aktivit. Rozestavěli se a on jemně stiskl Sunovu ruku, aby mu dal vědět, že je čas se pustit. Sun ho poslechl. Sotva se naposledy poupravily jejich pozice, tak se začal promítat film. Sehunův hlas a Sunův smích. Jongin přesně věděl, že se promítá to video, které pořídil Minseok tajně. Sehun ho viděl, až v den kdy si Suna převzal na pár hodin Yixing. A pak záběry skočily do studia, kde seděl Sun s Yixingem a probírali text a následně taneční zkoušky, kdy Kai se Sunem jako jediní tančili a ostatní je pozorovali. Na závěr se objevil Junmyeon sedící v obývacím pokoji.
„Následující skladbu složil Lee Sun, poupravení aranžmá provedl PCY, text napsal Zhang Yixing a choreografii vymyslel KAI. Bavili jsme se během tvorby se Sunem a doufáme, že jeho dnešní vystoupení otevře dveře k jeho zářné budoucnosti.“
Reflektor se zaměřil na Suna. Pak i ostatní reflektory zaměřily zbytek skupiny. A vystoupení začalo. Jongin se obával, že ze stresu Sun poplete kroky a zapomene, v které části bude zpívat, ale k jeho překvapení se tak nestalo. A v momentě, kdy halou zazněl čistý dětský hlas, tak se ozval obří potlesk. Bylo vidět, že je Sun očarován tím, že se to lidem opravdu líbí. Skladba umlkla a Jongin převzal od Kyungsooa mikrofon a došel k Sunovi. Ten na něj vyplašeně upřel oči.
„Neboj se. Jen chceme, abys řekl, jak sis ty 4 týdny u nás užil,“ šeptl a pak teprve zapnul mikrofon.
Sun uchopil mikrofon a zadíval se do publika, které nechali pro něj osvětlit, aby mohl hovořit. V první řadě seděl ředitel sirotčince, odkud Sun byl přivezen do jejich dormu.
„Chtěl bych hyungům moc poděkovat za ty čtyři týdny, které mi věnovali. Chvilku trvalo, než jsme si k sobě našli cestu, ale našli jsme jí a zjistili, že jsem jim hodně podobný. Seznámil jsem se s velkou spoustou umělců. Dostal jsem dárky, které si snad ani nezasloužím a pomocí nichž jsem složil tuhle píseň, kterou došperkoval Chanyeol hyung a které dal text Lay hyung. Ale myslím, že mě žádná zářná budoucnost nečeká a to kvůli tomu, že jsem dítě ze sirotčince a ten nemá prostředky k tomu, abych mohl studovat hudbu a nadále se ve skládání zlepšovat. Hyungové mi splnili sen, který dnes končí.“
Sunovi se po tvářích kutálely slzy jako hrachy, ale nefňukal. Jen projevoval upřímnou lítost, že se nebude moci věnovat nově objevenému talentu. Mikrofon si od něj převzal Minseok.
„Dnes jsme na tuto událost přizvali ředitele sirotčince, aby viděl, jaký talent v Sunovi dřímá a zároveň bychom mu rádi jménem SM Entertainment předali šek na dvě miliardy, aby veškeré děti mající talent a žijící v jeho sirotčinci mohly studovat to, co jim jde nejlépe.“
Reflektor ozářil prostředek první řady, kde si slzy otíral právě zmíněný ředitel sirotčince. Hosteska mu předala mikrofon.
„Jménem sirotčince velmi děkuji za příspěvek naší instituci a slibuji, že Suna pošlu na nejlepší školu, kde bude mít možnost rozvíjet svůj talent.“
Sun vytřeštil oči a hluboce se uklonil. Ze všech stran zněl potlesk. Jongin pohlédl na leadera, který také tleskal a slzel dojetím. Možná tomu Junmyeonovi všichni křivdili. Není špatný leader, jen je toho na něj moc. Zvládnout Vánoce, skupinu s pár otravnými články a hostit dítě v rámci charity, to zvládne málo kdo. A Junmyeon to dokázal. Je na čase vzít zpět vše špatné, co o něm řekli. A Minseokovi se nejspíš uleví, že nebude novým leaderem. Protože mu bohatě stačí, když řeší ty žabomyší války mezi Sehunem a Baekhyunem. No a pokud jde o něj samotného, nejspíš trochu zvolní v trénincích, protože  jsou konec konců ty Vánoce.

1 comment:

  1. Bylo to moc hezké zakončení celého vánočního cyklu. Mě se líbil, jen ze začátku mi vadilo, jak hnusně mluvili o Suhovi. Ale nápad to byl moc hezký.
    Já mam rozepsanou povídku na Taekwoona s Wonsikem, kde mi chybí jen málo dopsat, ale taky na to vůbec nemam náladu. Je to až příliš bolestivé...

    ReplyDelete