12/02/2017

Christmas Charity | Kapitola druhá


Tak, máme druhého prosince a pokračujeme dál. Zatím mi na povídku reaguje jen Hatachi, pochlapte se prosím a zanechte mi komentář :) .


Yixing se rozvalil na dvojlůžku v hotelu a na okamžik zavřel oči. Mailem mu došel program na Vánoce. Doufal, že se zdrží v Číně, aby si užil svátky s rodiči, ale jak se zdá, tak si klidné svátky opravdu neužije. Charitativní program SM má zas odvést pozornost od neukončených soudních jednání okolo Krise, Luhana a Taa. Viděl je předevčírem na jedné akci. Luhan s Krisem se spolu schází úplně běžně, a jak se zdá, tak oba nemusí Taa. I on sám si k Zitaovi nevypěstoval vřelý vztah. Je to rozmazlené děcko. A to mnohem víc, než Junmyeon a Luhan dohromady. A to je už co říct. 
Chvilku si hrál s myšlenkou, že si zajde dolů do baru na skleničku, ale jeho myšlenky rozehnal zvuk příchozího video hovoru. Počítá s tím, že mu volá Minseok nebo Jongdae. Vystřelil z postele a zasedl k laptopu. K jeho překvapení volá Junmyeon. Ten mu sned ještě nikdy do Číny nevolal.

„Ahoj,“ Junmyeon na něj unaveně mžoural z obrazovky.

„Ahoj, co se děje?“

Opravdu nechápe, o co jde, protože Junmyeon nikdy nevolá. Vlastně se dost diví, že je vůbec leaderem skupiny. Měl by to za něj převzít Minseok, je totiž daleko zodpovědnější.

„Jen se chci zeptat, kdy přijedeš a jestli jsi mailem už dostal program.“

„Jo, program došel a přijedu ve středu, jak bylo v plánu. Co nového na dormu?“

„Nic moc, jen Kyungsoo je pořád někde a Jongina vidíme taky zřídka po těch večerech. Hele mailni mi svůj program, dělám nám společný program, který je neveřejný, potřebuju mít přehled, kde kdo je, kdyby byl nějaký problém.“

Že by se možná s tím, že není zodpovědný, lehce seknul? Nebo že by si spíš Junmyeon snažil u vedení šplhnout?

„Mailnu ti to hned. Už se ví něco nového o tom teenagerovi v našem dormu?“

„Ještě čekám stále na podrobnosti, ale doufáme, že to nebude nezvladatelný puberťák.“

„A hlavně aby to byl někdo mimo náš střelený fandom. Ne, že bych měl něco proti našim fanouškům, mám je rád, ale občas opravdu přehání.“

„Při nejhorším se zas přestěhujeme,“ Junmyeon si promnul spánky.

Jak nesnáší to stěhování kvůli vpádům fanynek. SMko to taky nesnáší, protože každé stěhování stojí peníze a větší ostrahu jejich dormu. Jednodušší by bylo, kdyby bydleli každý ve svém a jen spolu trénovali.

„Nenávidím to stěhování.“

„Myslíš, že já ne? Nevím, jak už s těmi fanoušky vyběhnout, abychom měli klid alespoň doma.“

„Bylo by jednodušší bydlet každý sám…“

„SM by nemohlo dělat ty akce jako ta Vánoční charita,“ podotkl Junmyeon.

„Ne, že by nám to vadilo. Mimochodem zkazili mi plány na dovolenou s rodinou.“

„To je mi líto.“

„Poslyš, jdu spát, zítra mám poslední program a pak mě čeká balení do Seoulu.“

Junmyeon přikývl, že rozumí a popřál mu dobrou noc. Ani mu nestihl oplatit tím samým a bylo mu zavěšeno. No co. Odvlekl se do koupelny, kde ze sebe shodil hadry a vlezl si do sprchy. Je čas se připravit na spaní. Vsadí se, že ráno na sprchu nebude mít čas.

***

Minseok zahlédl Kyungsooa, když se vyzouval z bot. Vypadal opravdu vyšťaveně. Ráno v pět už nebyl doma. Podařilo se mu přesvědčit Sehuna, aby s Baekhyunem byli dnes obzvlášť tiší. Jongdae se ujal jejich hlídání, aby to opravdu dodrželi. Ani ne deset minut na příchod Sooa se ve dveřích objevil Jongin v doprovodu Taemina. Oba umlkli sotva si všimli bot patřících Kyunsoo. Jongin pro něco došel do pokoje a vrátil se, aby to dal Taeminovi, který s tichými díky a dobrou odešel. Takže soudí, že ti dva spolu zas trénovali tak dlouho, že se Min ujal Inova odvozu na dorm. Těžko říct, jestli se ještě nestavovali cestou v nemocnici kvůli Inovým zádům.

Dveře se znovu otevřely při příchodu Chanyeola, který po zaregistrování podstatných bot omezil i šustění nákupními taškami.

„Mám všechno, co bylo na seznamu a přidal jsem pár drobností,“ sešli se v kuchyni.

„Až půjdeš do pokoje, tak buď potichu, Soo vypadá mrtvě.“

„Spíš bys měl uzemnit naší hlučnou dvojku.“

„Stalo se. Chůva Jongdae na ně dohlíží. Pokud jde o Junmyeona, slyšel jsem, jak volá Yixingovi a už šel nejspíš spát. Jo a In už taky dorazil.“

„Někdy si říkám, že bys měl být leaderem ty,“ Chanyeol se uculil a pomohl mu vybalit věci, které koupil.

„Víš, že to nejde.“

„Jo, vím, ale je to škoda. Máš o nás větší zájem, než Junmyeon.“

Společně naskládali obsah tašek do lednice a skříně a pak se Chanyeol vypařil. Nejspíš si šel vytáhnout z pokoje pár věcí, aby Kyungsoo mohl v klidu spát. No, a pokud jde o něj… Natočil si sklenici vody a zamířil do pokoje, který má normálně spojený s Yixingem a Jongdaem. Po příchodu do pokoje se svalil do pohovky s knížkou. Když má chvilku času, tak proč toho nevyužít. Stejně půjde spát s Jongdaem, až se mu podaří uložit Baekhyuna a Sehuna. Což by neměl být po těch hodinách u video her problém.

***

Když souhlasil, že ty dva větroplachy pohlídá, tak počítal s tím, že po těch třech hodinách s videohrami budou natolik vyčerpaní, že půjdou spát, ale jako mávnutím proutku se jim doplnila energie. Ale slíbili, že budou potichu a zatím se toho opravdu drželi.
V obývacím pokoji se k nim připojil i Chanyeol, ale se svým laptopem a sluchátky se uklidil do kouta a surfoval po internetu.

„V kolik zítra máme to focení?“

Baekhyun přerušil hru tím, že stiskl na ovladači tlačítko pro pauzu. Sehun na něj podrážděně otočil hlavu, ale samotného ho odpověď zajímala.

„V devět, ještě máte půl hodinku na hraní. Pak jdeme spát,“ oznámil jim.

„Ano mami,“ zamumlal Sehun a ušklíbl se.

Baekhyun do Sehuna dloubl a omluvně se na Jongdaeho pousmál. Nic si ze Sehunova chování nedělá. Zneužívá občas svého postavení maknae vůči svým kolegům, na veřejnosti si to nedovolí, pokud to není součást fanservisu. A pokud jde o Baekhyuna, někdy se chová jako malé dítě a jindy je vážný, jako by byl i kolikrát starší, než Minseok.

„Divím se, že mu nezatneš tipec,“ Chanyeol sundal sluchátka a přesunul se k němu.

Seděli dostatečně daleko od mladších členů, protože by asi za tohle Yeol dostal dost dobře mířený šťouchanec do žeber od Sehuna.

„Kdyby to nenadělalo tolik kraválu, tak velmi rád.“

Samozřejmě myslí na Kyungsoo, který potřebuje spát. Sehun umí udělat opravdu velké scény a hlavně hodně hlasité.

„Jednou mu to vrátíš.“


Nemá v plánu Sehunovi cokoliv oplácet, karma mu to oplatí sama. A doufá, že tvrdě. Kdyby s sebou alespoň netáhl dolů i Baekhyuna. Ti dva by měli jít od sebe, jinak se Baekhyun zkazí ještě víc.

1 comment:

  1. Jo...karma je svině a vždycky tě dostane. Chudáček Soo, až tak moc je zdachmaný. Ale to oni všichni, teda každý jinou svojí aktivitou. Děkuju za nový díl a těšim se na další...

    ReplyDelete