12/15/2017

Christmas Charity | Kapitola devátá


Moc se omlouvám moji drazí, posledních pár dní toho na mě bylo moc. Chodila jsem dost brzy spát a brzy jsem vstávala. Tlačil mě v práci čas a na psaní nebyla chuť a vlastně ani čas. Určitě se pokusím nějaký den vydat třeba dva dílky, ale rozhodně nepočítejte, že tu budou teď každý den. Protože se na vrch toho všeho stěhuji, takže mě čeká i montování nábytku, vybalování i balení, nákupy základních potravin a do toho všeho Vánoce a Silvestr. Jestli mi z toho nehrábne, tak to bude zázrak.
Jinak si prosím užijte tento kratší dílek, kde se věnujeme části, kdy Chanyeol vzal Suna na koncert G-Dragona. 
Sun nikdy neviděl koncert jakéhokoliv korejského idola, takže během celého vystoupení G-Dragona jen tiše zíral. Chanyeol vedle něj si naopak koncert náramně užíval, sice mu půl obličeje zakrývala rouška, ale i tak na něm bylo poznat, že si to jak se patří, užívá. Koncert byl velmi rychle za nimi. Ke konci už začal jít s davem a křičel jako by byl G-Dragon jeho vzor. Což rozhodně nebyl. Jeho vzorem se během těch pár dní stal právě vedle něj se nacházející Chanyeol. Nepozorovaně se spolu dostali ven z koncertní haly se stage a Chanyeol ho směroval do zadní části, kam jistojistě veřejnost nemá přístup. Už se chystal, že na to svého opatrovatele upozorní, ale ten jen vytáhl visačku a táhl ho dál do útrob zákulisí.

***

Chanyeol si povšiml, že je najednou Sun celý nesvůj. Je to asi poprvé, co je na koncertě a v zákulisí k tomu. Měl ho asi varovat. No co, už.

Zastavili se před dveřmi do G-Dragonovy šatny. Chvilku otálel, než se na Suna otočil.

„GD je fajn. Bude se ti líbit. Je to jeden z mála idolů, co je normální. Teda… v určitém slova smyslu.“

Sun přikývl, že rozumí, což ho ujistilo, že může s klidem v duši zaklepat. A také to udělal. Chvilku to vypadalo, že je GD asi ve sprše, ale po pár sekundách, které se zdály jako dlouhé minuty, se dveře otevřely. GD s telefonem u ucha jen pozvedl obočí při pohledu na Suna, ale pozval je mávnutím ruky dál.

„Je mi jedno, jak moc je nalitý, dostaňte ho domů.“

Že by se mu opil člen skupiny? Kdo, že to z nich špatně zvládá… Dae? Nebo Taeyang? Seungri? No TOP asi těžko, když degustuje neustále víno.

„V prvé řadě jste mu neměli dovolit se nalít v rámci narozenin, přeci víte, jak to vždy rozjede a míchá, co se dá…“

Aha, záhada objasněna. Seungri. Slaví narozeniny a zřídí se. No jo, je poznat, že je člen velkolepé skupiny.

„Přijedu, až se zbavím Chanyeola.“

Tím hovor utnul. Sun se zatvářil lehce vyděšeně, protože GD byl do telefonu rozhodně cokoliv než milý a přívětivý.

„Promiň, asi jsme tu nevhod, že bychom šli. Děsíš mi dítě….“

Palcem ukázal směr dveře za sebou. Sun vykulil oči ještě víc. GD se po slovech, děsíš mi dítě, lehce zasekl a sjel pohledem k Sunovi.

„No podobný ti moc není,“ podotkl s náznakem žertu.

„Ještě aby byl. Jmenuje se Sun, máme ho u nás kvůli charitě, na kterou nás zapsalo SMko. Z počátku jsme se báli, že to nezvládneme, ale je celkem v klidu. Tedy… ne úplně. Jaksi jsem mu představil korejskou populární hudbu,“ rozpačitě se podrbal ve vlasech.

Sun jen horlivě přikyvoval, asi se bál, že by za ztuhlé zírání a nekomunikativnost dostal při nejlepším záhlavec a při nejhorším by ho někdo z nich dospělých sežral.

„Ale…. Máte tedy zajímavý program o svátcích. Poslyš, Sune, moc mě zajímá, kdo je z nich nejvíc na zabití,“ GD se sklonil níž, aby si Suna prohlédl víc z blízka, což Suna rozhodilo a o krok ustoupil.

Kdyby Chanyeol nebyl duchapřítomný, tak by si díky zakopnutí o kabel mohl Sun snadno rozrazit při pádu na zem hlavu.

„No tak, já nekoušu,“ G-Dragon se zasmál.

„Když on vypadá jak kostlivec…“ zamumlal Sun k Chanyeolovi.

„Co…“ chvilku to zpracovával.

„CO říkal?“

GD špicoval uši, ale Sunovo tiché poznamenání neslyšel. Ještě, že tak. To by ho možná i za to sežral.

„Nic důležitého. Proč chceš vědět, kdo je z nás na přes hubu? Vždyť to víš, ne?“

„Jen si ověřuji fakta.“

Sun mlčel, teď se do sebe naváží dospělí. Možná by tomu Jinyoungovi už mohl něco říct.

„Tak mu to řekni,“ rezignoval.

„Sehun hyung se chová jako nevychované malé dítě,“ řekl opatrně a pro jistotu se rozeběhl k GDmu, aby se za ním schoval před Chanyeolovým dost možným hněvem.

Chanyeol se málem skácel k zemi smíchy, protože Sun se za GDm mohl schovat jen v případě, kdyby GD přibral a neřekl nic špatného. On to o Sehunovi tvrdí taky.

„Neříkej mi, že to dítě doma bijete,“ GD Suna objal a škarohlídsky na něj pohlédl.

„No nevím jak Sehun, ale my ho dost rozmazlujeme. Dneska byl i fotit.“

„Ty se nezlobíš hyung?“

Sun na něj udiveně koukal. Chanyeol si začínal hořce uvědomovat, že ten kluk očekává hněv za všechno. CO mu asi v dětském domově všechno dělají?

„Proč bych měl? Sehun je rozmazlený parchant a je to pravda,“ pokrčil rameny.

„Ale, tady se někdo chystá na obálky časopisů. A kterého hyunga máš u nich doma nejraději?“

GD Sunovi pocuchal vlasy, než ho pustil z náručí, aby se mohl odlíčit a doobléknout do civilu.

„Nejraději mám asi Laye hyunga. Je na mě moc milý a vypráví mi, jaké to bylo, když s nimi ještě bydleli Luhan, Kris a Tao.“

Sakra. Asi by mu to měli zatrhnout. Kluk by si mohl pustit pusinu na špacír a měl by z toho Lay akorát problémy a ty obvykle vedou k dalším odchodům.

„Aha. To je moc hodný. A s kým nejraději trávíš čas?“

Sun se zamyslel. Nejvíc času mu věnoval zatím Suho, ale jen proto, že ho vyzvedl ze sirotčince a tak nějak si ho vzal jako povinnost, kterou musí řešit přednostněji, než nějaké problémy členů skupiny. Chanyeol hádal, že rozhoduje mezi Minseokem a Jongdaem, kteří s nim dělali zatím nejzajímavější věci.

„Nejraději s Chanyeolem hyung,“ prohlásil po chvilce ticha.

Překvapeně pohlédl ze Suna na GDho, který zvedl obočí. Čekal snad, že kluk to vypálí okamžitě, nebo že mu to nakázal?

„Fakt? Tak to slyším poprvé,“ zamručel si pro sebe.

„A jsi rád, že jste dnes spolu šli na můj koncert?“


Sun samo sebou řekl ano a začal se hned vyptávat na to a ono. Vše se týkalo hudby a choreografie z koncertu, takže GD velmi rád odpovídal na otázky. Dokonce, a tím ho GD dost překvapil, je pozval na večeři, aby se Sunem mohl dál diskutovat. Jestli z toho kluka nebude jednou někdo v hudebním průmyslu, tak spolkne svůj první notový sešit.

1 comment:

  1. Že by z něj byl majitel nějaké nové nahrávací společnosti? No to ještě ale uplyne hodně vody...

    ReplyDelete