12/16/2017

Christmas Charity | Kapitola desátá


Dříve, než se odeberu na premiéru STAR WARS, tak vám tu moji drazí nechám další dílek Vánočního cyklu. Ten hodlám ukončit den před štědrým dnem. Protože mě čeká ještě speciální vánoční jednorázovka pro Xiaru. A nějak jsem se ještě nedokopala k jejímu sepsání, ale je v procesu.
Užijte si dnešní díl a já letím.


Junmyeon neustále pokukoval po hodinách. Koncert skončil před dvěma hodinama, kde ten Chanyeol se Sunem jsou? Snad je neobjevili sasaengs…. Ježiši, snad klukovi nic není! Ostatní už byli zalezlí, s výjimkou Sooa, který měl nějaký galavečer v rámci spolupráce s SBS. Seděl v obýváku a bránil sám sobě okousat si nehty. Fakt měl říct na ten koncert ne. Bude se fakt blbě vysvětlovat, že jim kluka půjčili zdravého a oni ho vrátí v jiném stavu.
Z dalších chmurných myšlenek ho vytrhl zvuk dveří. Někdo zadal kód. Možná se jen vrací Soo, blesklo mu hlavou. Ale tichá konverzace mu naznačila, že jde o Yeola a Suna.
„Měl jsi pravdu, GD hyung je super. Myslíš, že mi v sirotčinci dovolí se věnovat hudbě?“
Zdá se, že v něm G-Dragon probudil zájem o hudbu, což je celkem k podivu. Ale to nevysvětluje, proč jdou tak pozdě. Opřel se o veřeje a založil si ruce.
„Může mi někdo vysvětlit, proč jdete domů tak pozdě?“
Chanyeol na něj upřel překvapené oči. Celkem pochopitelné. Do teď se nijak nezajímal o to, kdo kdy chodí domů. Teď mají ale na starosti kluka, takže se starat musí.
„GD hyung nás pozval na večeři a povídali jsme si o hudbě.“
Sun se na něj bezstarostně usmál. Takže mu nezbylo nic jiného, než ruce nechat padnout podél těla. Nenapadlo ho ani omylem, že G-Dragon bude tak vstřícný a vezme je na jídlo. Přeci jen je GD moc nemusí.
„No mě tím GD zaskočil taky,“ Chanyeol to pronesl na nevyřčenou otázku.
Sun se mezitím přesunul chodbou do pokoje. Za malou chvilku s pyžamem zamířil do koupelny.
„Sun má očividně dobrý vliv na všechny. A co ho náhle vede k zájmu o hudbu?“
„GDho vystoupení na něj zapůsobilo mnohem víc, než naše videa. Navíc, GD mu u sebe nechal volnou ruku na počítači ve skladatelském programu. Kluk má talent.“
Junmyeon se zadíval na zavřené dveře do koupelny, zpoza kterých se ozýval zvuk sprchy. Možná by se dalo zařídit, aby kluk mohl svůj talent rozvíjet.

***

Následující ráno se Sehun probudil s obří nevolí. Večer si pročítal programy všech a zjistil, že na něj opět vychází hlídání toho smrada. Doufal, že ho Chanyeol minulý den utahal na koncertě G-Dragona a on bude mít čas, než se ta kreatura vzbudí.
Jenže, když se dostal do kuchyně, tak tam už Sun seděl u snídaně a před ním ležel zbrusu nový macbook air se sluchátky.
„Co to je?“
Ukázal na nový počítač a sluchátka. Pokud ví, tak v dormu nikdo macbook air nemá. Takže dotaz je na místě.
„Prý dárek. Dal mi to Junmyeon hyung.“
Dárek od Junmyeona? Zdá se, že si ho leader začíná podplácet. Asi včerejší koncert byl daleko lepší, než cokoliv, co mu Junmyeon doposud nabídl.
„A řekl ti proč?“
„Ano, prý mám pokračovat v tom, co jsem začal včera. Chanyeol hyung a GD hyung mě nechali skládat.“
Tak to je teda novinka. Klučina má očividně talent. Což znamená, že na něj celý den nemusí úplně perfektně dohlížet. Kluk se zabaví počítačem a skládáním a on si může ještě pospat. Tomu říká výhra.
„Aha. Ty jsi včera mluvil s GDm?“
Ani jemu se nepodařilo s GDm trávit víc času, než pár chvil v zákulisí nějakého pořadu. Jestli nechal Suna skládat, tak museli s Yeolem být u něj a rozhodně déle než 15 minut.
„Ano. Pozval nás na večeři a pak jsme si hodně povídali o hudbě.“
To jsou mu novinky. Začíná tomu prckovi i závidět. Do teď se Sun hudbou nezaobíral a najednou o něj jeví zájem GD, nejlepší skladatel.
„Aha…. Takže budeš skládat, jo?“
Sun jen přikývl, protože si zrovna napral pusu jídlem. A asi by se přidusil, kdyby promluvil. Udělal si kotel kafe. Změna plánu, nebude spát. Tohle skládání chce vidět na živo. Sun ho poslední dobou začíná překvapovat.

***

Lay se také dost divil, když ráno viděl  Junmyeona, jak Sunovi dává zbrusu nový macbook. Neměl šanci se ho na to zeptat, ale naštěstí dnešní den měl trávit s Chanyeolem ve studiu, kde měli společně připravit nový song pro EXO. Chanyeol v autě ještě vyspával, takže ho nerušil. Ale v bezpečí studia už musel začít vyzvídat.
„Sice mi do toho asi moc není, ale proč dneska Sun dostal od Junmyeona macbook?“
Chanyeol se uchechtl. Sám si toho asi ráno nevšiml. Kdo by se divil, byl rozespalý a soudě podle toho, co říkal Soo, tak sice přišel dřív, jak on, ale pak se v něčem hrabal na počítači, takže se moc nevyspal.
„Včera jsem ho vzal na GDho koncert.“
Jo, o tom ví.
„No?“
„Po koncertě jsem ho vzal do zákulisí, aby se seznámil s GDm. Nejdřív to vypadalo, že si Sun bude držet odstup, ale pak se rozpovídal o hudbě. Sám jsem neměl ponětí, že o tom ví celkem dost a GDmu se s ním dost dobře povídalo, takže jsme se přesunuli k němu domů a u večeře s tím pokračovali.“
Aha, zdá se, že ho hodně podcenili. Zaujal GDho. Ale stále to nevysvětluje, proč dostal macbook.
„Ale proč ten počítač?“
„Počkej, už se k tomu dostávám. GD mu ukázal program, ve kterém skládá. Nic novýho, skládám v tom taky, že jo… Ale nechal Suna tam něco naklikat a znělo to dobře. Sun pak vyjádřil přání se hudbou zabývat i v budoucnosti. No a po tom, co jsem to řekl Junmyeonovi ještě v noci sjel do obchodu a koupil mu macbook, aby mohl skládat.“
Tak to je hodně dobrý. Jak si mysleli, že o hudbě moc neví, tak se spletli. Z toho kluka ještě něco bude.
„Aha. Jsem dost překvapený. Myslel jsem, že o hudbě ví velmi málo.“
„Tak to jsme dva. GD z něj byl totálně nadšený. Už plánoval, jak nám ho na dnešek ukradne a nevrátí dřív jak na štědrý den.“
„To by se Sehunovi líbilo.“
„Od kdy Sehunovi děláme službu? GD po zjištění, že by byl nadšený prohlásil, že spíš bude sem tam chodit na návštěvy, když to naše maknae nebude doma.“
„Vypadá to, že ho nemá rádo víc lidí.“

Sehun by se fakt měl už polepšit. Takhle ho v závěru nikdo nebude mít rád. Na druhou stranu Junmyeon začíná po žebříčku dobrých skutků pomalu šplhat zpět ke svému právoplatnému místu leadera. Jeho vstřícné gesto k Sunovi změnilo pohled všech. 

1 comment:

  1. Sunovi jde skládání? Tak to by mohl hodně pomoci Yixingovi s Chanyeolem...

    ReplyDelete