12/04/2017

Christmas Charity | Kapitola čtvrtá


Přeji krásného čtvrtého prosince. Nezapomínám přidávat, jen jsem dnes byla velmi dlouho v práci a hrabala se v ne moc veselé práci. Každopádně pokračujeme dál.
Sice je tohle fikční příběh, ale občas mi přijde, že v soukromí to s EXO opravdu není ideál a že mezi sebou vychází jen malé skupinky. A myslím si, že Junmyeon opravdu moc přátel ve vlastní skupině nemá. Ale tak, třeba se pletu. 
Jinak na mě už vlezla vánoční nálada a poslouchám SM TOWN Christmas The warmest gift 2011, škoda, že od toho roku už nedělají Vánoční projekty, bylo to úžasný. Užijte si kapitolku a já zas letím.Důvod, proč to vypadalo, že Junmyeon vůbec neopustil pokoj, byl jednoduchý. Měl program, který začínal dokonce dříve, než ten, který měl Kyungsoo. A jako velmi vychcaná osoba si vzal jiné boty, než má zaparkované v předsíni mezi botami ostatních členů. Jeho program spočíval v návštěvě dětského domova, aby se jako první seznámil s jejich vánočním vetřelcem.
Z papírů, které dostal do ruky, vyrozuměl, že je to chlapec a je mu dvanáct. Původem je ze Severní Koreje, jde o uprchlíka, který se dostal na jih přes Čínu. Lee Sun. Tak se chlapec jmenuje. A je umístěn v dětském domově v Gwangju. Takže si musel přivstat, aby se najedl, vyzvedl si papíry ve společnosti a nasedl na vlak a autobus do Gwangju. Dorazil do domova v momentě, kdy děti byly vychovateli vzaty na výlet a tak ho čekalo pár hodin čekání ve společnosti ředitele dětského domova. A ten mu vysvětlil situaci malého Lee Suna. Před dětmi se tají, že je chlapec uprchlíkem ze severu, protože děti umí být opravdu zlé, obzvláště v začínající pubertě. Do dětského domova přišel ve věku dvou let. Přivezla ho pobřežní stráž, jako jediný z přepravovaných v podpalubí pašerácké lodi přežil. Dali mu šanci žít normální život. Dokud se někdo nebude hrabat v jeho dokumentech, tak se to nikdo nikdy nemusí dozvědět. 

„A tady ho máme,“ ředitel vstal a došel k chlapci, který se objevil ve dveřích.

Junmyeon se otočil, aby si chlapce mohl prohlédnout a musel se pousmát. Jde o celkem normálního a skromného kluka. A taky velmi chytrého, soudě podle výsledků ze školy, které mu ukázal ředitel dětského domova.

„Ahoj Sune, jmenuji se Junmyeon a já s mými přáteli budeme mít tu čest tě vzít na Vánoční svátky do Seoulu.“

Představil se mu a věnoval mu jeden ze svých roztomilých manipulativních úsměvů.

„Ahoj,“ chlapec se také usmál.

„Nechám vás dva chvilku o samotě.“

Ředitel je nechal v místnosti. Junmyeon se přemístil k chlapci a přiklekl si před něj, aby měl obličej ve stejné výši, jako on.

***

Když se kolem poledního probudil Yixing, tak si Chanyeol začal pokládat otázku, jestli Junmyeon ještě spí. Když se z nákupů vrátil i Jongdae a pak se ukázal i Minseok, tak se rozhodl jít Junmyeona zkontrolovat.  Otevřel dveře a pohled mu padl na prázdný pokoj. Cože?

„Hele, on měl dneska Junmyeon nějaký program?“

S otázkou se otočil na Minseoka, který má opravdu přehled o tom, kdy kdo co podle programu má. Ale podle pozvednutého Minseokova obočí hádá, že Junmyeon neměl mít žádný program.

„Počkej, on tu není?“

Jongin byl v tu ránu ve dveřích Junmyeonova pokoje a pátral po něm stejně zapáleně jako prve Chanyeol.

„V programu neměl nic psané. Ledaže jde o něco ve spojitosti s tím děckem, co tu má být na Vánoce,“ Minseok nezněl vůbec přesvědčeně.

„Zkusím mu zavolat,“ oznámil Jongdae.

Zatímco ťukal Junmyeonovo číslo, tak do bytu dorazil i Baekhyun se Sehunem. O něčem se zapáleně bavili, ale sotvaže uviděli jejich výrazy, tak umlkli.

„Nezvedá to,“ oznámil Jongdae.

„To bude tím, že telefon nechal tady,“ Jongin vylezl z Junmyeonova pokoje se zvonícím telefonem.

„Jak jsem řekl. Je čím dál horší v leaderování,“ prohlásil Yixing bez emocí.

„To ale není jen jeho chyba. Úplně ho ignorujete kvůli jeho společenskému postavení,“ podotkl Minseok na jeho obranu.

„Je z bohaté rodiny, tak se nám nediv.“

Odfoukl si Jongin. Chanyeol neměl co dodat. Stále zastávají názory, že si Junmyeon koupil místo ve společnosti. Bůh ví, jestli mezi podílníky ve společnosti není i jeho otec. Oni neměli finanční podporu jako on. Neměl praktický žádný dluh vůči společnosti, když debutovali. Zato oni je ještě stále splácí.

„Vlastně se tomu ani nedivím,“ Minseok připustil, že na tom něco bude.

„To ale nevysvětluje, proč tu nechal telefon,“ podotkl Baekhyun, který si stihl dát dvě a dvě dohromady.

„Nechci být za hajzla, ale spíš mi přijde, že nás hodlá tahat za fusekli, do začátku našeho vánočního programu,“ Sehun konečně řekl něco chytrého.

„Poprvé souhlasím se Sehunem,“ prohlásil Chanyeol dost nerad.

„Dáme mu čas do večera, pak zavoláme manažerovi, že ho postrádáme,“ rozhodl Minseok po chvilce ticha.

***

Minseokovi se nelíbilo, jak všichni jdou velmi ostře vůči leaderovi, ale musel jim dát za pravdu. Junmyeon poslední dobou opravdu dělá vše pro to, aby se nemusel o skupinu starat. A podezřívavost členů je také na místě okolo jeho místa ve skupině. Díky svým penězům si mohl pojistit místo ve skupině velmi snadno, ale moc tomu nevěří. Junmyeon v trainee dřel stejně jako ostatní. I když jeho talenty velmi pokulhávají za ostatními.

„Co se kaboníš Baozi?“

Yixing jeho mračení zachytil, když se oba uklidili do pokoje.

„Nelíbí se mi, jak jste proti Junmyeonovi. Je to náš leader…“

„Baozi, jde o to, že se za nás nestaví, když má.“

„Není pravda, že se za nás nestaví. Ale vzhledem k tomu, že ho nikdo neberete vážně, tak je vcelku logické, že ho vážně nebere ani společnost.“

Minseok se musel už za Junmyeona postavit, protože už ho rozčilovalo neustále poslouchat na něj hromadu kritických keců. Do dneška neměl ani tucha, že i Yixing jejich leadera nemusí.

„Hele já ho beru vážně, ale poslední dobou na nás dost kašle. Nemá absolutně tucha, kde se kdo z nás nachází, ani dneska nám neřekl, že se někam chystá. Jde o princip. Kdyby se něco stalo, tak nevíme absolutně nic.“

Yixing zvedl hlas a to dost překvapilo ostatní členy. Do teď byl Lay za těžkého pohodáře. I Minseok byl lehce zaskočen.

„No máme jeden orientační program na našich stránkách…“ začal opatrně Baekhyun, když se vzpamatoval z Yixinga.

„Není tam všechno,“ podotkl Chanyeol.

„Jo, mimo koncertů, televizních pořadů, rádia a rozhovorů je tam velké kulové,“ Jogin doplnil Chanyeola.

„Možná proto mi psal o můj osobní program…“ zamručel Yixing.

„To jsem mu jednou mezi řečí poradil já,“ Jongdae se opřel o zeď a podél ní se sesul na bobek.

„Jenže to ještě nedodělal, jinak bychom věděli, kde teď je,“ uzavřel to Kyungsoo.
Nastalo tíživé ticho, které se neodvážil přerušit ani Sehun. Což Minseoka překvapilo. Možná to bylo tím, že jejich nejmladší byl zrovna zahloubaný. Nejspíš přemýšlí, kde se jejich leader toulá.

***

Jongin si byl zalít čaj, když se ozval zvuk zadávání kódu u dveří. Vykašlal se na čaj a vykoukl do chodby. V chodbě stál Junmyeon a nebyl sám. Drobný chlapec v kabátě poněkud větším, než by měl být, vyděšeně na Jongina poulil oči.

„Sune, musíš si sundat boty.“

Junmyeon si k Jonginovu překvapení klekl před chlapce a začal mu sám rozvazovat boty.

„Hyung… kdo je ten kluk ve dveřích?“

Ten kluk, tedy Sun, ukázal Jonginovým směrem. Junmyeon prudce otočil hlavou směrem ke kuchyni. Rozpačitě se na Jongina usmál.

„To je Kai, říkal jsem ti o něm cestou.“

Obočí mu vyletělo vzhůru. Odkdy o něm Junmyeon mluví s dětmi? Prakticky o něm nemluví pokud nemusí, ale jak se zdá, tak Sunovi o něm něco říkal.

„Kai hyung, ty máš pejsky?“

Jo aha. Proto o něm mluvil. Snad nepočítá s tím, že sem svoje psy přivede. Protože stačilo, že je měl v EXO Show Time.

„Jo…“ přitakal spíš ze slušnosti a rozpačitě se podrbal na zátylku.

Hlasy v chodbě přilákaly i zbytek obyvatel. Sun vyděšeně couvl a částečně se schoval za Junmyeona, který pro něj v ten moment byl jediný záchytný bod, který velmi dobře znal.

„Kluci to je Lee Sun, narodil se v Nampcho,“ představil ho Junmyeon všem.

„Nampcho?!“

Krom Yixinga všem poklesla brada. Yixing jen zmateně koukal z jednoho na druhého.

„Co je na Nampcho tak divné?“

S otázkou se otočil na Jongdaeho, který je něco jako jeho mentor pokud jde o kulturu. Jongin byl natolik v šoku, že se sám neodhodlal něco říct.

„Je to město v provincii Jižní Pyongyang,“ začal Jongdae opatrně a to patrně Yixingovi stačilo, aby pochopil.

Vytřeštil oči snad ještě víc, než všichni ostatní dohromady. Sunova drobnost se náhle vysvětlila jeho původem.

„Sune, to jsou moji kolegové a spolubydlící, budeš s námi celé Vánoce až do Nového roku, kdy tě odvezu zas zpět do Gwangju,“ pro změnu Junmyeon představil je několika frázemi, patrně cestou už stihl tomu prckovi říct, jak se kdo jmenuje.

„Tamten hyung se na mě divně kouká….“ Sun se schoval za Junmyeona mnohem víc a prstík ukazoval ke dveřím do obýváku.


Jongin pohlédl směrem, kterým ukazoval a málem se rozchechtal. Maknae právě chytilo žárlivost level maximum. Už není nejmladším obyvatelem dormu. I když jen dočasně.

1 comment:

  1. Nelíbí se mi, jak všichni hnusně mluví o Suhovi. Vím, že to je fikce, ale i tak je to hnusné. Aspoň že Minseok se ho zastal. No a Sehun bude za hajzla, že?

    ReplyDelete