8/08/2017

IMAGINÁRNÍ SCHŮZKY | Heechul


Protože si Hatachi jako první napsala, kterého idola by tu viděla ráda, tak píšu rande na Heechula. Kdo nezná Heechula tak dobře, jako ELFs, tak mu ani nesecvakne, proč je tak složité na něj něco napsat. Abyste rozuměli, tak Hee je perfekcionista a holka by musela být anděl zrovna padlý shůry, aby se jí poštěstilo s ním jen prohodit slovo, nehledě na fakt, že je Heechul bisexuál. Možná proto se mu Siwon poslední dobou vyhýbá, protože jednou se nechal slyšet, že kvůli Siwonovi se snad ožení za muže. I když podle mě spíš zůstane sám, přeci jen už má dvě kočky, tak proč k tomu ještě shánět holku popřípadě kluka, že?
Ale tohle není realita, jen krátká imaginární (pro idioty: FIKTIVNÍ) schůzečka, které bude lepší nepřikládat žádnou váhu. On ví, proč být vybíravý.V Jižní Koreji se drží trapný zvyk domlouvání schůzek na slepo. Dělají to matky, jejichž dcery jsou už po dvacítce, téměř jim táhne už na osmadvacet a stále to nevypadá, že by se snažily si najít odpovídající partii. A ani já jsem se tomuhle trendu nevyhnula. Sice mi ještě z daleka netáhne na osmadvacet, ale moje bláznivá matka se rozhodla, že je na čase se mě zbavit. A protože jí došly partie v mém blízkém okolí, tak rozhodila sítě všude možně. Až se jí podařilo jednoho chudáka uhnat, aby se mnou zašel v sobotu odpoledne na kávu. Podle toho, co mi byla schopná o něm říct, je to člověk, který nemá moc volného času, má rád zvířata a je zábavný. O vzhledu jsem z ní nic nevytáhla, ale to, co jí zajímalo nejvíc bylo, že jde o někoho bohatého.
Abych to já ani ten nebohý chlap neměl jednoduché, tak matka sama vybrala místo, kde se setkáme. Šlo o kavárnu v zapadlejší čtvrti, kam snad ani noha nevkročí. Zvažovala jsem, že se z toho vyvléknu, ale to by mě matka sama nesměla odvézt na místo autem. Přičemž mi nezapomněla do hlavy vtloukat, jak důležité to je a pokud se nebudu snažit, tak zůstanu nadobro sama. Jak já najednou závidím svým kamarádkám po celém světě, které mají normální matky.

Ne, že bych do kavárny dorazila s velkým časovým předstihem, ale u rezervovaného stolu jsem byla, a to i s pětiminutovým zpožděním, sama a jak mi řekla obsluha, tak nikdo jiný ani k tomu stolu nesedl. Super. Teď jsem tu za šaška. Moje máti mě sem sice dokopala, ale pán to podle všeho odepsal rovnou. Říkala jsem si, že počkám ještě pět minut, pak si objednám něco malého a pak zmizím. Pět minut uběhlo strašně rychle a já si objednala horkou čokoládu. Sice je venku celkem teplo, ale mně zas mrznou prsty. Asi se mi špatně prokrvují, nebo co. Čokoládu mi donesli za dalších pět minut. Zrovna jsem začala odjídat šlehačku na vršku, když ke stolu přišel vysoký muž s rouškou a slunečními brýlemi. Roušku si sundal a rozpačitě si rukou přejel po zátylku.

"Promiň, že jsi čekala, zdržel mě provoz."

Doslova jsem na něj třeštila oči. Už jsem to rande naslepo měla za odpískané a on dorazil a o co víc, je krásný a stylově oblečený.

"Měla jsem na něco chuť, tak už jsem si objednala," řekla jsem opatrně.

Sundal si brýle a posadil se naproti mně. Teď bez těch brýlí mi najednou někoho silně připomíná. Nebyl před časem v televizi jako účastník té na hlavu postavené show WE GOT MARRIED? 

"Máš hodně ráda čokoládu?"

Tahle otázka mě dost překvapila, co o mně vlastně ten chlap ví? Asi mu moje matka něco navykládala...

"Obvykle jí piju po nevydařené schůzce naslepo... Nějak jsem počítala, že nedorazíš."

"Vlastně se mi sem nechtělo, ale dokopala mě k tomu sestra, že moje provokace Siwona musí jít stranou, že jsem už dost starý na to, abych si našel vážnou známost," protočil oči, jak to dělají děti, kterým se něco nelíbí.

"Vidím, že jak tvá sestra, tak má matka se dost činily. Ber to jako seznámení s novou kamarádkou."

"Když jsme u toho, tak já jsem Heechul," mrknul na mě zpoza nápojového lístku.

"MiYoung," oplatila jsem mu tu laskavost.

"Čekal jsem horší jméno. Celkem se k tobě hodí. Co jsi o mně slyšela?"

"Jen, že jsi pořád v práci, jsi zábavný, máš rád zvířata a co považovala moje matka za podstatné, že máš peníze."

"Samozřejmě se vynechalo, že jsem členem hudební skupiny..."zamlaskal nespokojeně.

"Ah, tak proto jsi byl ve WE GOT MARRIED...."

Abych byla upřímná, tak mě nějaká korejská populární hudba neláká, poslední dobou jedu Chainsmokers nebo Linkin park. Prostě mi ty přeslazené domácí songy nesedí, i když Bangtani mají sem tam dobré písně.

"No ne, já narazil na někoho, kdo mě nezná. Abych řekl pravdu, začíná se mi tahle schůzka zamlouvat."

"No a co se říkalo o mně?"

"Že jsi milá, hezká, což je dost diskutabilní a máš ráda zvířata, což je dobře, mám dvě kočky."

Ani mi nepřijde zarážející, že má dvě kočky, spíš by mě zajímalo, kdo se mu o ně stará, když má super nabitý program.

"A to ti stačilo, abys kývl na schůzku na slepo?"

"No, to ne. Ale pořád lepší, než hlídat synovce, který ještě nosí pleny."

"Filozofie života? Dokud si to neumí samo dojít na záchod, nebudu se o to starat."

"Jo, přesně," přikývl a vrhl se na americano, které mu konečně donesli.

Ten rodinný typ asi nebude. Což se mi teď náramně hodí. Do zakládání rodiny se opravdu nehrnu, i když máti by to ocenila. Oba jsme se chvíli věnovali svým nápojům, než se zas ujal slova on.

"No a co děláš za práci?"

"Ještě studuju, to ti opomněli říct..."

"Moment, kolik ti je?"

"No, pětadvacet."

"To není tak strašný, lekl jsem se, že ti je míň. To bych se pak musel omluvit a odejít, mám totiž pravidlo nejít pod pětadvacet."

"A to proč?"

"Sedm let je fajn věkový rozdíl. Osm už tak moc ne..."

Cože? Vůbec na to nevypadá. Dokonce bych řekla, že je i mladší, než já. Za to určitě můžou veškeré pečující krémy, které dostává jako dárky od kosmetických značek. Já si musím vystačit s podřadnými produkty. 

"No a co tě vůbec vedlo k tomu začít se schůzkami naslepo? A nevymlouvej se na synovce, prosím."

"Víš, mám ve skupině kluka, co prohlásil, že se neožení, dokud nevyžení nás všechny a  já jsem zrovna taková mrška, co by ráda zůstala svobodná, ale nechci ho trápit. Je z nás ten nejzodpovědnější a fakt by byl super manžel i otec, ale pokud se neožením, tak bude sám, dokud se Super Junior nerozpadnou."

"Takže se vlastně snažíš svému kamarádovi prokázat službu."

"Jo... Nikde není psáno, že manželství musí vydržet navždy, rozvody jsou na denním pořádku."

"Myslím, že my dva si ještě na tohle téma někdy popovídáme. Máš zajímavé myšlení. Hodně podobné tomu mému," poznamenala jsem a nepřítomně lžičkou míchala čokoládu v šálku.

"Nejsi můj typ, ale mohli bychom se domluvit na obchodě, co ty na to?"

"Hele nikdo nám to nezbaští po jedné schůzce naslepo..."

Okamžitě mi bylo jasné, kam ti míří. A udeřila jsem hřebíček na hlavičku, neohrazoval se, že to tak nemyslel a podobně. 

"Tak spolu začneme chodit. Sungmin do toho praštil po půl roce, můžeme se jeho stavem poučit. A jen co Jungsoo vlítne do chomoutu, tak rozvod, co ty na to?"

"A co když se nám narodí dítě?"

"Umím používat gumu a kdo říkal, že spolu budeme spát?"

Tomuhle se říká velmi dobrý obchod. Jenže bez sexu nám to nikdo nesežere. Lidi velmi dobře naslouchají, když ví, že má někdo v pokoji dámskou společnost.

"Pro uvěřitelnost by ses mohl překonat."

"Máme půl roku na to si to domluvit všechno. Mimochodem, co se sejít...." začal listovat diářem. "..za týden, zajdeme na večeři."

Také jsem vyndala diář, ne proto, že bych pracovala, ale za týden je termín zkoušek a já si nejsem jistá, jestli mám ten týden sobotu volnou od čehokoliv.

"Jestli to bude v sobotu, tak mám zrovna volný večer."

"Jsi student, jak je možné, že máš narvané večery?"

"Ten týden mám zkoušky. Ale v sobotu mám zrovna volno, na další zkoušku se naučím během neděle."

"Tak fajn, píšu si večeře s MiYoung. Ještě mi na sebe dej číslo, najdu si tě pak na kakau a napíšu ti."

Nadiktovala jsem mu číslo a on spěšně zaplatil a vytratil se. Dopila jsem poslední hlt čokolády a zaplatila svou útratu. Na cestu domů jsem si chytla autobus, abych si mohla to setkání s velkou hvězdou, Heechulem, urovnat. Dneska jsme se sotva poznali a během solidní hodiny jsme se domluvili na fingovaném sňatku, aby si jakýsi Jungsoo založil rodinu, přičemž se pak náš sňatek zruší. Ještě jsem nebyla u domu, když mi na kakaotalk přišla zpráva od Heechula.

Já ti ještě neřekl, že kromě mě se musí oženit ještě dalších osm lidí, 
takže se to naše manželství může protáhnout. Ale to by mi ani tak nevadilo. 
Celkem si rozumíme. 


Krom vzkazu mi poslal i pár emotikon, které mě rozesmály.

Heechule, ty jsi fakt blázen. Dneska jsme se sotva poznali a už mluvíme o svatbě. 
Nebojíš se, že se ve výsledku zamiluješ?


Chvilku se zdálo, že na tu zprávu neodpoví, protože si ji zobrazil a dlouho neodepisoval. Mezitím jsem dorazila domů a děkovala bohu, že matka není doma. Na ten její křížový výslech nemám zrovna náladu. V moment, kdy jsem sebou flákla mezi skripta, mi přišla zpráva.

Tak by to byl jen plus. Z rozvodu by sešlo a Jungsoo by se nikdy nesměl dozvědět,
 že jsme to na něj původně ušili. Mimochodem MiYoung, co za kytky máš ráda?O tři měsíce později

Randění naoko s Heechulem přestávalo být fajn v momentě, kdy jsem si začala uvědomovat, že díky němu neustále sleduju telefon, jestli nepsal, nevolal. I on se začínal chovat divněji, než jsem u něj byla zvyklá. Ptal se mě na věci, které ho nikdy nezajímaly, naše schůzky se stále víc a víc protahovaly a jednou to vypadalo, že Heechul nad sebou při polibku, který měl být krátký, ztratil kontrolu. Tyhle ztráty kontroly se začínaly stupňovat stejně jako moje radost pokaždé, když jsem ho viděla s autem zajíždět před náš dům.

"Poslyš, nezajdeme na skleničku?"

Za tu dobu, co se známe, jsem už pochopila, že Heechul zvládá alkohol skvěle a tak jsem souhlasila. Zajeli jsme spolu do jednoho z barů a objednali si něco k pití. Heechul mě svatosvatě ujistil, že nás pak poveze asistenční služba, abychom se nikde nevybourali. A jak jsem si stihla také povšimnout, tak své sliby vždy vyplní.
Největší problém, když se napiju je, že po určité d obě přestávám pořádně vnímat co se okolo děje. A tak mi v autě zcela uniklo, že mě Heechul pomocí asistenční služby neveze před náš dům. Vystřízlivěla jsem až v pokojíku, kde mě začal líbat a protože se mi to líbilo, tak jsem ho nechala si dělat, co chtěl. Upřímně jsem nečekala, že bude toužit po sexu, když jsme už na začátku tak nějak došli k tomu, že on se mnou spát nechce. Usnula jsem v jeho náručí.
Ráno nás čekal dost ostrý budíček. DO pokoje vtrhl blonďatý kluk s hrncem a vařečkou a až když nadělal spoustu randálu, tak si uvědomil, že Heechul v posteli není sám.

"Jé... eh, pardon..."

Odvrátil tvář, když jsme s Heechulem vytáhli deku až ke krku. Pozpátku vycouval a zavřel za sebou dveře.

"To byl Jungsoo..." zazíval.

"Panebože, máma mě zabije..."

Nikdy jsem totiž přes noc u kluka nezůstala. Vždycky jsem se na noc vrátila domů. Heechul ovšem začal řešit jiný problém.

"Hele.... měli jsme gumu?"

Tak teď už mě moje matka tutově zabije. Jsem nezasnoubená, vlezla jsem do postele s klukem, kterého znám tři měsíce a ještě bez gumy... 

"No, nejspíš ne..."

"A sakra..."

Sakra je slabé slovo. Zajela jsem si rukou do vlasů a měla jsem chuť je vyškubnout. Ten Heechul taky umí zavařit.

"MiYoung... nedoufáš si doufám vytrhat vlasy jen proto, že jsem si nevzal gumu..."

Jemně mě vzal za ruku. Podívala jsem se na něj, v očích mi stály slzy. Pousmál se a políbil mě na rty. Jedna z horkých slz skanula po tváři.

"Neplakej, přeci si tě pak stejně vezmu."

"Pokud mě matka nezabije," zakňourala jsem.

"Chce mít z tebe doktorku, k čemu by jí byla mrtvá doktorka, hm?"

"To je fakt... Ale i tak, jestli jsi nestihl ven, tak..."

"Tak co? Tak budu táta, no. Svět se nezboří. A navíc jsi tehdy MiYoung měla pravdu... Já se zamiloval."

A tím mi Kim Heechul sebral vítr z plachet. Před třemi měsíci jsme se v kavárně domlouvali na sňatku jen naoko a dnes se mi vyznává. Pokud tohle moje matka celou dobu zamýšlela, tak se jí to opravdu povedlo.

1 comment:

  1. Juhůůů...to bylo super. Ale jak známe Chula, tak ten je kapitola sama o sobě, že? A ty Siwonovo kecy proti gayům jsem slyšela. Ale omluvil se a stejně mu tu omluvu nikdo nežere...
    A jako...ty víš, že nemam ráda holčičí skupiny, že? Ale zajímalo by mě, jak by vypadalo takový rande s Amber...

    ReplyDelete