4/19/2017

ONE SHOT | Kapitola 7

Já vím, já vím.... Sto let mi trvá, než sem hodím něco, co už mám napsané. Ale na omluvu prohlašuji, že jsem hodně časově vytížená a teď jsem trochu zbrzdila, takže mám čas. Zbrždění = marod.

Když ho kluci zvali na grilovačku, počítal s celomužským osazenstvem a tak nekorejská dívka, která se měla ke Gukovi, mu zcela zhatila představy o sbližování se. Všiml si, jak se na ní Yongguk dívá a jak ona na něj. Mezi nimi něco bylo a kluci dělali, že nic nevidí.

„Ty, Upe… Co ti dva spolu mají?“

Kývnul hlavou ke dvojce u grilu, zatímco bral s Jongupem další věci z kuchyně, aby je odnesli na dvorek, kde se rozložil stůl.

„Um.. Ze začátku spolu udržovali jen přátelství s výhodami, ale teď… Vypadá to, že jí Guk jednou požádá o ruku, ale ne teď, slyšel jsem, že má ona doma nějakou rodinnou krizi. Jejím rodičům se asi nelíbí, že citově přilnula k někomu jiné národnosti, než schvalují.“

Jae se na dvojici, která se políbila, znovu zadíval, tentokrát očima zasvěceného. Láska kolem nich byla viditelná mnohem víc. Je mu jí celkem líto. Zamilovala se do špatného chlapa… Kriminálníka. Kdyby to věděla, tak by ho možná ani nenechala na sebe sáhnout.

„Sluší jim to spolu,“ řekl po té s letmým úsměvem, než se s Upem zas vrátili ke stolu.

Večer ubíhal a stále víc a víc mu ke klukům nesedělo to, co o nich tvrdili jejich zásobitelé. Navíc, co četl ve složkách, tak žádný bezpečák z transportu nebyl nikdy zraněn. Proč sakra okradli tři transporty? Proč jejich dílna má vybavení, jako každá jiná, když mají prostředky a proč bydlí v domech, jako je tenhle, s malým ušmudlaným dvorkem? A proč u všech všudy s nimi je i Junhong, který před pár lety teprve dodělal školu?
Miliony otázek a žádné odpovědi. Kluci ho usadili snad schválně naproti Yonggukovi a jeho holce, kteří si už notnou chvilku prozkoumávají ústní dutiny a Gukovy ruce se nepohybují zrovna na nevinných místech.

„Co na nás tak koukáš?“

Guk si byl patrně dost vědom toho, že na ně celou dobu civí.

„Na to, jak si to tu pomalu a jistě rozdáte, kámoši nekámoši,“ nepřemýšlel, když to vypustil z pusy.

„To mě zas moc podceňuješ, Jae. Já se umím ovládat, že?“

Mrknul na dívku sedící na jeho klíně, ta jen přikývla a natáhla se pro láhev piva, aby si lokla. Brrr… Holky, co pijí alkohol, nejsou vůbec cool. Ale tak každý chlap má jiný vkus, že?

„Anyway, co ty a nějaká holka, co?“

Drcanec od Daehyuna ho dost překvapil, ale když se má držet své role…

„Teď zrovna žádná, jsem asi moc náročný,“ zakřenil se a loknul si piva. „Co ty?“

Musí udržovat konverzaci, chce se o nich taky něco dozvědět. Po tom, co se dozvěděl lehce o Gukovi, má zájem vědět věci i o ostatních.

„Ale tak znáš to, žádná stálice, ale sexu mám dost. Nemám kliku jako Guk,“ Dae si přihnul svého pití.

„To tu máte kámošku na spaní všichni?“

„Kámošky,“ opravil ho Jongup. „Guk je jediný, který si vystačil jen s jednou.“

„Ten mračoun Himchan má taky?“

Mračoun, to je to správné slovo, jak popsat Himchana. Ten kluk ho nemá vůbec rád, jako by z něj cítil poldu.

„Himchan… no co jsem slyšel, tak poslední holka od něj utekla s brekem. Nevím teda, co se u něj stalo…“ do hovoru se vložil Junhong a odmlčel se.

Mohli se o Himchanovi beztrestně bavit, protože ten dostal od Guka velmi důležitý úkol. Hlídat maso, aby se nespálilo.

„Zajímavý, já nic takového neslyšel,“ podotkl Daehyun.

Jongup taky zavrtěl hlavou, patrně nejmladší má mnohem víc informací, než zbytek party.

„Tak potkal jsem jí, měla modřinu na krku a otlačená zápěstí, od provazu. Věděl jsem, že je Him na tohle, ale že by ublížil…“ Juhong se otřásl.

Takže Himchan je násilnický. Na hlavu gangu sedí spíš on, než Yongguk. Tohle tlachání je opravdu k něčemu dobré.

„A co ty Junhongu?“

Zeptal se na jeho sexuální život. Kluci se začali pohihňávat. Co? Řekl něco vtipného?

„Já… no jsem panic ještě….“ zamumlal dlouhán, tvář rudou studem.

„Já ti nabízel, že ti někoho dohodím, ale ty furt, že ne, že si počkáš na tu pravou,“ Guk se zapojil do hovoru, jeho holka šla někam do útrob domu, asi se šla převléknout.

„Já chci mít něco jako ty a noona,“ zamumlal tmavovlásek rudý jak rajčátko.

„Víš, kolik holek jsem ošukal, než došlo na ní?“

Guk se začal smát jak blázen a poplácal Junhonga po rameni. Naivní chlapec, souhlasil Jae. I on sám prostřídal toliko holek a žádná nebyla ta pravá, aby s ní někde zakotvil. Plus… většina holek ho odkopla kvůli tomu, že jim nedokázal pomoct, když dostaly pokutu od dopravního. Sice je polda, ale ne z dopravního a nemá právo jim kecat do pokut.

„A ví o tom?“

Junhong zvedl obočí. Snad si to škvrně nemyslí, že bude Gukova holka žárlit, to by se hezky shodila.

„Samozřejmě, i já vím, kolik jich měla přede mnou, a že to není zrovna málo…“

Guk se zatvářil útrpně. Jo, jo. Snadno se mluví o holkách, ale o klucích ne. A jak je poslouchá, tak ti kluci mají naprosto normální problémy. Junhongovi se rozezvonil telefon. Nejprve se zdálo, že zavěsí, ale sotva uviděl jméno na displeji, tak si to rozmyslel.

„Ahoj mami, jsem u Guka.“

Zvedl se a zamířil taky do útrob domu, kde je poměrně tišeji, než venku.

„Proč šel dovnitř?“

I tak se raději zeptal, protože je mu jasné, že Junhong může před svými kamarády se svou matkou mluvit vždy.

„Řeší doma jeho otce… Hajzl jeden je zadlužil a vypadl. Všechno, co vyděláváme v dílně, jde na zaplácnutí Junhongových dluhů,“ Guk se netvářil moc vesele.

„A taky mých…“ povzdychl si Jongup.

„Ty jsi zadluženej?“

Překvapeně se na Upa zadíval. Neřekl by do nich, že se potýkají s finančními problémy. Jsou až moc bezstarostní. Nebo jsou alespoň dobří ve skrývání svých pravých pocitů a problémů.

„Otcové jsou zlo… obzvlášť, když propadnou hazardu. S mámou nás málem vystěhovali, ale kluci mi pomohli dát dohromady zálohu, než splatím úplně všechno. Nechali nás na nějakou dobu být.“

„Všechny zisky z dílny jdou primárně na dluhy kluků, jsme přátelé, tak si pomáháme. I kdybychom pro to měli vykrást třeba banku, tak to uděláme.“

Slova Yongguka byla neuvážená. Podle toho, jak na něj varovně pohlédli kluci, tak o tomhle neměl mluvit. Proto udělali ty transporty? Aby zachránili rodiny před ulicí? Ale ty miliony, které ukradli, nemohly všechny padnout na dluhy, to ani nejde tak moc zadlužit rodinu ani dvě rodiny.

„Já bych klidně banku udělal, kdybych tím měl někomu pomoct,“ pokrčil rameny.

Překvapené pohledy a Himchanovo zvednuté obočí, když dorazil ke stolu, ho utvrdily o tom, že je celkem nějak překvapil.

3 comments:

 1. Moc hezký díl. Jsem zvědavá, co bude dál.

  ReplyDelete
 2. Tak jo, mám pár věcí na srdci, tak doufám, že se se správně vyjádřím.
  Vážně, vážně moc dobré!! Opravdu obdivuju tvoje znalosti o automobilech a mechanice a policejně-právních záležitostech. Místy jsem opravdu žasla :D
  Máš to výborně napsané, ty charaktery jsou skvěle popsané, ale pokud se můžu zmínit, nesedí mi k nim ta vulgarita. Jak jsi psala, jo, jsou kluci co berou holky jako kus masa, ale nejsou zase všichni takoví a věřím, že takhle se mezi sebou baví spíš kluci, co si ničeho neváží, což oni nejsou. Je to až trochu ponižující.
  A musím si trochu postěžovat. Jo, chybí mi tam aspoň jeden pár, všichni nemůžou být teplí, to by bylo divné, ale naprosto to respektuji. Je to jen o zvyku, tedy u mě spíš z nezvyku šilhám po homopáru :D
  Dlouho se mi nestalo, abych se tak začetla do povídky, promiň, že jsem to shrnula do jednoho komentu, ale nemohla jsem přestat číst dál. Takže se budu těšit na další díl :))
  Ps. je to fakt dobrý nápad, udělat to podle mv, jen mě tak napadá, nechceš nás překvapit na konci a udělat to jinak, než jak se celou dobu ubíráme a tušíme? :D :D

  ReplyDelete
 3. Drahá Yuki, moc mě těší, že se ti to líbí. Jen k těm autům bych podotkla, že skvělým učebním materiálem mi byl materiál jednoho klučiny z technické univerzity v Brně, ze které jsem jednomu troubovi dělala referát na předpínače pásů a airbagy. Dlouhá storka :D
  Pokud jde o tu vulgaritu, zahrnula jsem jí tam přeci jen z toho důvodu, že prezentují gangstery, nikoliv hodné chlapečky. Jak si stěžuješ na nedostatek homopárů, tak ti chci jen říct, aby sis trochu všímala vztahu Yogguka k Youngjaemu. Nepřijde ti něco trochu zvláštní?
  Není to první povídka, kterou píšu podle MV. Fighting se mi lehce vymknulo z ruky no :'D, každopádně je zcela možné, že to nedopadne tak jako v MV, takže se máš určitě na co těšit.

  ReplyDelete