4/05/2017

ONE SHOT | Kapitola 6


Etooooo, uvrtala jsem se do jedné velké kraviny, o tom možná někdy uslyšíte, ale nejprve si užijte další nálož ONE SHOT. Doufám, že se vám bude líbit.Nelíbilo se mu moc, že Yongguk zatahuje do jejich mimopracovních aktivit člověka, co s nimi technicky ani nezačal pracovat. Gukova narážka na bydlení Youngjaeho byla na místě, co rozhodně na místě nebylo, bylo to Gukovo pozvání na přespání, kdykoliv bude chtít.  Nepodceňuje jeho úsudek, opravdu ne, ale Gukovi sere na hlavu i jeho vlastní dvojče, nerad by slyšel nebo i viděl, jak mu Youngjae vrazí kudlu do zad. Měli se na to pozvání dneska vykašlat, nebylo by to vůbec sprosté. Toho kluka neznají, co když je zlodějíček, i když tvrdí, že s tím seknul?

„Ještě pořád tě žere, že ho nakonec pozval?“

Junhong s ním byl vyslaný na nákupy masa na gril a tak bylo pochopitelné, že se bude ptát na věci, které jsou zcela očividné, ale nahlas je neřekl, aby si nevysloužil od Guka přes držku. Poslední dobou má Guk dost popudlivou náladu, stačí se mu jen trochu rýpnout ve vztahu s tou bílou holkou.

„Proč se ptáš, když je to naprosto jasný?“

Nemá chuť se o tom bavit a tak odpovídá otázkou. Junhong si jen povzdychl a věnoval se zas výběru masa. Košík, který Himchan tlačil před sebou, byl skoro do poloviny plný. Jsou strašní žrouti a dneska toho kupují ještě trochu víc, kvůli Youngjaemu. Bůh ví, kolik toho je schopný sežrat, když se bude pít.

„CO proti Jaemu máš? Mně přijde v pohodě.“

Tuhle větu si Junhong nechal na cestu ke Gukovi. Málem po něm hodil taškou, jak ho ta otázka rozladila.

„Prostě ho neznám. Vadí mi, jak ho Guk k sobě zve, jak se snaží ho s námi dát do kupy, i když Upovi slíbil, že toho kluka nebudeme tahat úplně do všeho.“

Tak a řekl naprosto všechno, co se mu honilo hlavou už od momentu, co Guk dokonal své pozvání Jaeho ke grilu.

„Víš, Guk to udělal schválně. Jak nejlépe z někoho vytáhnout něco zajímavého? Opít ho v přátelském prostředí, kde se bude cítit bezpečně,“ poučil ho nejmladší.

Ne, vůbec ho tohle nenapadlo. Počítal s tím, že Guk má něco takového v plánu, když ho chce zvát ke grilu, ale rozhodně nepočítal s tím, že mu na vrch ještě nabídne spaní u něj. Výzvědné plány tu překročily svou únosnou mez.

„Já o tom plánu vím, škvrně. Ale spaní u Guka, to je něco, co dovoluje jen lidem, kterým věří. A pokud vím… ani Guk ho nezná,“ zavrčel.

„No… tady to není o tom, že by Jaemu věřil…. To bydlení tam je fakt mizerný Chane… A pokud ten kluk má s námi pracovat, tak musí být každý den fresh,“ Junhong vylovil z kapsy klíče, které mu Guk svěřil, když je poslal na nákupy.

Jo, výmluvy by oběma šly. Je vidět, proč má Guk Junhonga v oblibě. Oba jsou až moc velcí idealisti, v případě Guka to má pak katastrofické následky. Snad tomu klukovi nic nevyslepičí. Byli by všichni v prdeli. Jejich rodiče budou zklamaní a budou se sami sebe ptát, kde udělali chybu během jejich výchovy, když jsou z nich akorát tak lupiči.
Další chmury a přemýšlení odsunul do nejtemnějších koutů mysli a s Junhongem zamířili na dvorek, kde už Guk pomalu rozehříval gril s asistencí Jaeho, zatímco Jongup s Daem v kuchyni připravovali pití. Ve dveřích na dvorek se srazili s Gukovou holkou.

„Ah, ukažte, vezmu to do kuchyně a namarinuju,“ vzala mu z ruky tašku a natáhla druhou ruku po tašce, kterou měl Junhong.

„Já ti pomůžu, noona, aby Guk neřekl, že tě moc zaměstnáváme,“ Junhong s ní zamířil do kuchyně.

Další problém. Guk se nezmínil, že tu ONA bude. Jejich vztah čím dál víc vypadá vážně a to není vůbec dobrý, ne když jim na krky dýchají PD a federální úřady. Zamířil ke Gukovi, který zrovna osaměl, protože si Jae umounil celý ksicht od uhlí.

„Co tu dělá?“

Nemusel říkat její jméno. Stejně si ho pro jistotu ani nepamatuje. A to čistě z důvodu, že by se to Gukovi taky nemuselo líbit. Ta holka je fakt kus, to mu nechává, ale tahat jí všude taky nemusí.

„Pozval jsem ji ještě dřív, než vás všechny. Navíc jsme spolu tři týdny nebyli….“ vysvětlil.

„Hele, nechci bejt hnusnej Guku, ale jak jí všude taháš, vypadá to, že je něco mnohem víc, než holka na noc…“

„Ano, je něco víc, to souhlasím,“ Guk zvážněl a povzdychl si. „Ale nemůžu jí zatáhnout do toho všeho. Ten transport byl poslední…“

„To jsi po tom minulém říkal taky,“ podotkl tiše, naštěstí Jaeho nikde nebylo vidět.

„Teď to myslím naprosto vážně. Chci ji za pět let požádat o ruku a založit rodinu.“

Poklesla mu brada. Nikdy od něj neslyšel slova o vážném vztahu a rodině. Maximálně slova rodina spojoval s Yongnamem a Naomi.

„Chápeš snad, že nechci, aby mě navštěvovala ve vězení…“

„Guku… hlavně tomu novýmu nic neříkej… Pokud chceš šťastný život.“


Tak musel zahrát na jeho slabou strunu. Ta jeho holka mu najednou dala do ruky mocnou zbraň. A tou je jejich budoucí štěstí, které Guk stoprocentně nechce zruinovat.

1 comment:

  1. No...jsem zvědavá, co se klukům podaří z Jaeho vytáhnout. Jestli ho vůbec dokážou opít...

    ReplyDelete