4/20/2017

KECI V KLECI | Jak to bude s ONE SHOT


Moji drazí čtenáři. Na to, jak jsem se bála, že ONE SHOT odsoudíte, tak je to překvapivě čtená rubrika. Velmi mě potěšil dlouhý komentář od Yuki, která ocenila mé znalosti o autech a policejně právních věcech. 

Abych to uvedla na správnou míru. V autech se moc nevyznám, ale celkem dobře mi posloužil materiál, ze kterého jsem psala referát pro neschopného budižkničemu, týkal se především bezpečnostních prvků vozidel, jako jsou airbagy a předpínače pásů, zbytek je pls ze série Fast & Furious. Nedá se zapřít, že jsem fanoušek. 
Druhá věc, policejně právní věci... Nevím, zda všichni moji čtenáři ví, že jsem studovala veřejnou správu s tím, že jsme se hodně věnovali i policejním složkám a právu, takže čerpám z nějakých věcí ze školy a samozřejmě miluji NCIS a další kriminálky. Jsou velmi poučné co se týká získávání povolení k prohlídkám a tak dále v USA. Samozřejmě.... nejde říct, že by věci ze seriálů byly založené na pravdě, USA si konec konců určité věci nechává pro sebe.
Toliko k pochválení.

A samozřejmě se objevila i kritika na vulgární vyjadřování jednotlivých postav. Ano, nesedí to k nim, ale uvědomte si prosím, že ačkoliv jsou to propůjčené postavy, tak jejich chování automaticky musím poupravit k příběhu. Hrají gang, sprostá slova v gangu padají běžně.
Další problém je jejich přístup k ženám. Opět poukazuji na prostředí do kterého je děj zasazen. Kluci vyrostli v Korejské čtvrti v USA, a zahraničí kazí charakter. Zároveň je to ale i maska, pokud budete pozorně číst další díly, tak si povšimnete, že jejich postoje se mění.
Tak a pokud jde o homo páry... Úmyslně jsem je do příběhu nezařadila, protože bych to pak mohla i přehnat. Kdo četl Fighting, tak ví o čem je řeč. Ale i tak jsem si při kontrolním čtení dalších kapitol povšimla, že se mi tu tak nějak objevuje podtextová náklonost mezi Yonggukem a Youngjaem, z Yonggukovy strany. 

A to mě automaticky posouvá k tomu, jaký čekáte konec. Už mi bylo řečeno na FB, že sice píšu podle MV, ale nemusí to tak skončit. A protože tu máme tu podtextovou náklonost, která je mimochodem i hezky ukázaná v MV, tak se s tím ještě pořád dá něco udělat. Já konečné kapitoly ještě nedopsala. Nebyl čas/chuť, za všechno stejně může Hannibal a Fast&Furious 8.

Takže doufám, že i nadále budete sledovat dění a sem tam mi zanecháte nějaký komentář, který mě jistě potěší a já vám velmi ráda zodpovím otázky k jakékoliv povídce.

1 comment:

 1. :D :D wow, tak to jsem ani nečekala!
  Mně úplně stačily ty různé názvy součástek a byla jsem opravdu jak v jiříkově vidění. Velmi to oceňuji. Jojo, to jsem pochopila, že to bude nejspíš ze seriálů (hold on to není zas tak promarněný čas :d) a nějaké znalosti navíc tam taky musí být. (y)
  Ano, chápu, samozřejmě, nemůžu ti do toho kecat, to bych si ani nedovolila, byl to jen můj subjektivní názor. Hodné chlapečky jsem nečekala, ale takové korby taky ne :D, asi jsem moc cíťa :D :d T__T
  Náklonnosti jsem si všimla, celkem mě i překvapila, ale byla jsem už dopředu jaksi smířená s tím, že to bude pouze hetero, tak to byla jen taková moje přání do vzduchu, ale tímto se vše mění! :O To budu vážně moc ráda! :O (ikdyž mám Gukka ráda se svou běloškou a otp mám jiné T_T .. ale stejně, děkuju!! :D )
  No samé dobré zprávy! :)) Děkuju za odpovědi a budu moc ráda za další díly, takže piš, piš, jen tak dál ;)

  ReplyDelete