2/21/2017

Just try it..She said | Za zkoušku nic nedáš, ne?

Výsledek obrázku pro big hit entertainment

Myslím, že si někteří z vás všimli, že jsem tuhle povídku měla na wattpadu, ale při rutinní údržbě jsem ji jaksi smazala, takže si ji už nemůžete přečíst. Což je veliká škoda, protože byla velmi čtená. A tak jsem se rozhodla ji sem přepsat. V mobilu mám fragmenty této povídky, tak by se neměla natolik lišit od původního znění, ale samozřejmě určité věci pozměním.


Od svého dětství jsem byla pro lidi zvláštní tvor, kterého nelze jen tak pochopit. Ostatní děti si chodily ven jak se jim zamanulo, ale já ven nechodila a pokud náhodou ano, tak mi byla povolena jedna až dvě hodiny, a pokud jsem přišla pozdě i jen o minutku, tak jsem si to šeredně odskákala.  Se svou rodinou jsem to také zrovna nevyhrála. Otec je cholerický, který se všemožně snaží si mě udržet doma, kde jsem víceméně jeho služkou, než plnohodnotnou dcerou. Z těch nechvalně placených brigád, které jsem si nalezla mi strhává téměř polovinu, takže mi prakticky nezbývá nic jiného, než zůstávat u nich. Pokud jde o mou mamku, tak ta je raději neustále pryč, jen aby nemusela poslouchat otcovy nadávky na neschopnost jeho dcer. No a pokud jde o mé sestry, tak ty jsou také nic moc. Nejmladší si dělá co chce a neposlouchá nikoho, vyjma mě, protože jsem jí v útlém věku nahrazovala víceméně mámu, která kvůli potřebě peněz musela začít pracovat celkem brzy. No a pokud jde o tu druhou, o něco mladší než jsem já, nadává na všechno a pak sem tam pro mě něco udělá s tím, že požaduje nějakou satisfakci.
Krom rodinných problémů řeším problémy s hledáním práce. Člověk může mít jakoukoliv školu chce, ale bez praxe nebo řidičského průkazu je prakticky nemožné si najít slušně placenou práci. Nezbývá mi tedy nic jiného, než chodit po brigádách a pak ještě pracovat na černo, kdy dostanu peníze rovnou na ruku. Pořád je lepší mít nějaké drobné v peněžence, než jít s prosíkem o peníze za některým ze členů mé rodiny.
A pak jsou tu problémy s lidmi v mém okolí s podobnými zájmy, jako mám já. Tito lidé si myslí, že je opravdu jednoduché tvrdit o někom, že je lhář a namyšlenec, když ho vlastně ani neznají. Tím chci říct, že jsem se snažila udělat jeden projekt, ale nedostala jsem se ani do poloviny realizace a hned mi ho celý shodili s tím, že to určitě do ruky nedostanou, a že jsem šíleně trapná, jestli si myslím, že se k takovým lidem vůbec někdy dostanu. A největší výhradou je důvod, že ten projekt dělám právě já.
Někdo mi může tvrdit, že je v Praze velmi snadné si najít práci, ale ve skutečnosti to není vůbec pravda. Všude chtějí nějakou praxi a ohánět se fastfoody opravdu nedoporučuji, úklidy domácností se taky nepočítají a roznosy letáků také ne. Poslední dobou jsem tak moc v háji, že jsem ochotná vzít i zasraný krumpáč a jít kopat nějakou strouhu. Nebo dokonce se snížit k tomu, že bych šla i šlapat.

***

"Hele, viděla jsem tu tvojí poslední fotku na instagramu... Nepřemýšlela jsi někdy nad modelingem?"

Modeling... Je to věc, která mě už několikrát napadla, ale z nějakého nepochopitelného důvodu jsem si říkala, že se mi nikdy nepodaří prorazit. V podstatě mi modeling nabízeli už v době, kdy mi bylo patnáct, jenže v tom byl háček. Byla potřeba souhlasu rodičů, ti ovšem byli proti z důvodu, že bych zanedbávala školu jen kvůli nějakému zcela smysl postrádajícímu focení. Nejspíš jim nedošlo, že by z toho mohli mít taky slušné peníze navíc.

"Ani ne, vždyť jsem šeredná..."

Když vám lidi neustále opakují, jak jste hnusní, tak si navyknete a sami ta slova pak opakujete. Vyvrátit mi tyhle slova dá opravdu práci.

"Já ti asi jednu jebnu! Jsi krásná krucinál, to já jsem šeredná!"

Tak tohle je velmi úsměvné, když mi holka, kterou nahání při nejmenším deset kluků, řekne, že jsem hezká, tak jen čumím, jako vyvoraná myš. Asi by si měla prohlídnout seznam kontaktů na svém kakaotalku, jsou to přednostně muži a všichni by ji chtěli a jsou moc krásní. 

"Hele, i kdybych to zkusila, tak nemám šanci."

"Jasný, kdyby jsi to zkusila tady, tak určitě ne. Zkus to v Koreji."

***

Jako fanoušek korejské populární hudby mám celkem přehled, které zábavní společnosti nabírají i někde jinde, než v Koreji. Je jich celkem dost, ale současné auditions drží pouze dvě společnosti, pod které bych s klidem šla a to z důvodu, že se velmi pěkně chovají ke svým umělcům. Tedy, abych byla přesnější, auditions mají tři, ale ta jedna shání pouze kandidáty na pěveckou dráhu a zpěv opravdu není moje parketa. 

"Kruci..."

Člověk si najde čas na probírání informací k auditions a jedné ze společností to nefunguje. Přesněji řečeno JYP Entertainment blbnou webovky na online auditions. Jak se asi bez jejich fungování mám zapsat? Nakonec mi zbývá Big Hit a to je fakt něco extra, Protože jsou tam Bangtani. 
Z oficiálního webu jsem si stáhla formulář v angličtině a pak jsem ho otevřela. Zaraženě jsem zírala na to, co všechno tam chtějí ještě k osobním informacím. Fotografie, no je třeba nějaké nafotit. A reprezentativní video, ve kterém se představím... Jo a teď jsem v pěkný řiti, protože na videích zním opravdu mizerně. No a pokud jde o ten formulář... Není problém několik položek vyplnit teď hned, ale vymyslet někoho na pozici oblíbeného zpěváka s mým počtem oblíbených idolů, bude opravdu moc práce. A sepsat, proč zrovna Big Hit, aniž bych se prozradila jako ARMY, to bude taky něco.

"Jsem v prdeli..."

Informuju zcela prázdný pokoj. Nejen, že na většině fotek vypadám jak retard, ale pokud se nějaké povedou, tak stačí jen mít přivřené oči a jsem v pytli.... Jestli vůbec tu přihlášku odešlu, tak to bude něco.

***

A tím chci říct, že bude hodně těžký být pohromadě s Bangtany, jestli opravdu dělají takové kraviny, které předvádějí v Bangtan bomb. 

Výsledek obrázku pro funny bangtan gif

Výsledek obrázku pro funny bangtan gif

Výsledek obrázku pro funny bangtan gif

Výsledek obrázku pro funny bangtan gif

No, nemůžete se mi divit, že z nich mám obří výtlemy. A to stačilo do google zadat heslo funny bangtan gif.

1 comment:

  1. Jsem ráda, že tuhle povídku jsi začala zase psát. A je fajn, že jí píšeš od začátku, aspoň si jí celou zopakuju, i když tak nějak vím, co bylo v té první verzi.
    Moc se těšim na další díl. A děkuju...

    ReplyDelete