10/16/2015

Devil file stories | Confrontation


Tak tenhle díl Devil file stories je poněkud kratší, je psaný z pohledu té holky, Devil or whatever. Jde o klíčový díl, který přinutí Youngwoona aby si na ní dal ještě většího majzla. Užijte si čtení a já pádluju... kamsi.
Že se její vztah se Siwonem nakonec provalí, to měla opravdu tušit, přeci jen na tyhle věci má nos. Tedy, alespoň si to myslela, že má. A teď sedí na pohovce a sleduje argumentaci dvou, v jejím „životě“ celkem důležitých, mužů. Původně se tu Youngwoon vůbec neměl ukázat. Ale to už je jedno. Hlavně se teď nesmí pozabíjet.

A jak tohle vlastně vůbec začalo? Měla mít volno, protože Youngwoon si vzal dovolenou a když má dovolenou, tak veškerá práce stojí, aby se náhodou něco nepokazilo, jako s tím chlápkem, co mu spravoval fond. Což jí připomíná, že by se mu měla podívat na kobylku, jak slíbila tomu celkem pěknému policistovi. Všechno tohle šlo ale velmi rychle stranou, když jí zavolal Siwon, jestli nemá chuť se ukázat v jeho kanceláři a zpříjemnit mu den. Po té noci v hotelu si to chtěla jen zopakovat, takže souhlasila. Jenže jaksi jí nenapadlo, že Youngwoon by se mohl náhodou ochomýtat v okolí jejího bydliště. Nějak přeci musí ten byt, ve kterém žije jako „člověk“ pojmenovat. A ještě horší byl jeho nápad ji sledovat. Což bylo jednoduché už jen z toho faktu, že po zničení jejího kabrioletu se Youngwoon rozhodl, že do firemního auta svým podřízeným namontuje vysílač GPS, aby je mohl případně nalézt, když bude potřebovat. Vždycky neměla ráda GPS, od vynalezení tohohle přístroje si stvůry jako ona musí dávat pozor na to, jak se chovají. Už nejde vjet do meziprostoru a objevit se o několik set mil dál.

Ale zpět k tomu, co se začalo. Tak nenapadlo jí nic lepšího, než jet ve firemním autě. Jak mohla být sakra tak blbá? Když se na to zpětně kouká, tak si měla vzít taxi nebo při nejmenším autobus. Jenže, to by nesměla být taková nafintěná pipinka, že. Prostě ke krásnému zevnějšku musí být autíčko, přes to prostě nejede vlak.

Tak si prostě jela a dojela k Siwonově firmě. V ten moment se muselo Youngwoonovi v hlavě prohánět hotové tornádo myšlenek ohledně toho, proč tam je a co tam hlavně hodlá dělat.

Mimochodem, Kim Youngwoon a Choi Siwon jsou už strašnou řádku let rivalové. Těžko říci, jestli už to začalo někdy ve školních letech, ale ty šarvátky se jich drží stále. Jeden druhému kradou investory, Youngwoon ovšem legální cestou, což je pozitivní. Fuj pozitivizmus, kdy jsem se tím sakra nakazila? Pokračuje to jejich slovními přestřelkami a končí to rozmašírovanými auty v servisu, kde mimochodem dělá ten závodník, kterému zničila motorku. Měla by si už vážně dávat pozor, kam v tom Soulu chodí.

Se Siwonem moc dlouho sama v kanceláři nepobyla. Přeci jen se do ní jako taifun přihnal Youngwoon. Po dlouhé době ho viděla, jak si zapálil doutník a nevraživě zahlížel na Siwona, který s klidem čekal, co si na něj vymyslí. A taky se dočkal.

„Je mi jedno, kolik holek máš na každém prstu, ale sekretářku mi oblbovat nemusíš,“ Youngwoon na to jde zatím zlehka.

„Co je ti po tom, co s ní mám a nemám?“

Zato Siwon je na pár facek. Jestli Youngwoonovi rupnou nervy, tak jí to bude stát veliké úsilí, aby mu zabránila v udělání té největší idiotiny pod sluncem. Tou jest zabití Siwona. Další vyslýchání na policii by už asi nezvládla a provalilo by se hezky rychle, co je vlastně zač.

„V prvé řadě, jsem její zaměstnavatel a leží mi na srdci její psychická stabilita.“

„Chceš mi snad tvrdit, že jí psychicky ubližuju? To znáš svou sekretářku sakra špatně…“

Ah… sakra, snad tu Siwon nevyžvaní, jak s ním byla na hotelu, to by asi Youngwoon už stěží rozdýchal. Kradmý pohled jejího zaměstnavatele k pohovce, kde sedí, ji ujistil, že Siwonova slova o tom, jak moc špatně ji zná, mu nasadila brouka do hlavy. Kruci! Že se na to dneska nevybodla.

„Co kdyby ses alespoň jednou choval dospěle?“

Youngwoon přešel Siwonovy narážky bez otázek na její maličkost, což celkem ocenila. Jen jí dost 
znervózňuje fakt, že Youngwoon má na stolku před sebou, v celkem dobrém dosahu, zbraň. Musel ji přinést nebo nevnímala, že se objevila, což je dost dovné.

„Říká ten, co mi nabořil auto….“

Ah a je to tu zase. Ty jejich šarvátky. Protočí otráveně oči. Proč tu vlastně ještě je? Mohla by v klidu odejít a snad by se tu nepovraždili. I když…

„Byls to ty, kdo napálil do mého auta, proto taky to tvoje skončilo jako plechovka.“

Chuť je okřiknout roste, ale musí mlčet. Ne proto, že by si to s nimi nechtěla rozházet, ale proto, že by mohla v rozčílení říct něco, co by neměla říct už vůbec.

„Odcházíme,“ Youngwoon na ni pohlédl a zvedl se.

Siwon okamžitě vyskočil na nohy, aby jí v odchodu zabránil. Bylo tedy zcela normální, že Youngwoon zvedl ruku se zbraní.

„Jdeme. Až zjistím, co všechno ti řekla, tak se bude moci rozloučit se svou prací,“ procedí její šéf.

Siwon jen klesne do svého křesla a věnuje jí jeden zoufalý pohled. Sílou myšlenky přinutí, aby Youngwoon sklonil zbraň a neudělal hloupost.

„Nic mi neřekla, na to je chytrá dost…“ ucedil Siwon, když byli už oba u dveří.

Překvapený pohled Youngwoona se jí zabodl do zad. To si jako opravdu myslel, že vyžvaní úplně všechno někomu, kdo dle všeho touží po neomezené moci? Ne, že by to už nezvažovala, ale Siwon do pekla půjde tak jako tak.

1 comment:

  1. Když jsem tady začínala číst, tak jsem chtěla komentovat. Jenže mě to nešlo. Když to nešlo ani po druhý, ani po třetí, tak jsem se na to vykašlala a jen jsem četla nové díly. Vůbec jsem nevěděla, že jsi to změnila, aby to šlo. Kdybych to věděla, tak tady máš ode mě komentáře. Opravdu...
    Jinak tahle povídka se mi moc líbí. Je zajímavá, je napínavá a jsem zvědavá, co bude dál. Těšim se na další její díl, ale mrzí mě, že bude pozastavená. I když na druhou stranu chápu, že škola je důležitá. Obzvlášť, když jsi na vejšce...

    ReplyDelete