9/24/2015

Devil file stories | Rules of Gambling
Jen tak někomu se nepodaří přesvědčit jednoho z nejvěrnějších zákazníků servisu, aby si s ním a jeho kamarádem dal partičku pokeru. Ale Heenimovi se to povedlo. Sice ho Jungsoo varoval před Jongwoonem, ale proč si z něj dělat zbytečné vrásky?  Jongwoon zase není taková svině, aby mu nepomohl Siwona obrat o nějaké ty peníze. Domluvili se už předem, že budou hrát při nejhorším jeden na druhého, aby se šance, že zvítězí alespoň jeden z nich, zvýšila.

„Poslyš… on není zas tak blbej,“ Jongwoon vystoupil z auta.

„Hele i on může udělat chybu. Při hře jako je poker, jde o chybu, která ho bude stát maximálně zlomeček toho, co vlastní,“ mávl rukou, protože tuhle debatu už vedou nejméně počtvrté za jeden den a to už člověka opravdu unaví.

„Jak myslíš…“

Už jen při vstupu do místnosti bylo Heechulovi jasné, že Siwon chyby jen tak nedělá, to ho Jongwoon odhadl výborně. Stůl na poker byl umístěn ve středu místnosti. Měl jen tři židle a ta prostřední už byla zabraná. A protože je zvykem, že se hraje po směru hodinových ručiček, tak hraní na druhého v tomto případě nemá smysl. Co teď? Prvních pár her si může dovolit prohrát. Až se ale sázky zvýší, tak bude muset trochu podvádět.

„Začneme zlehka, co myslíte?“

Siwon se ujal míchání karet, snad aby oni dva neměli šanci k výhře si nějak dopomoc. Na důkaz toho, že nemá v úmyslu podvádět, si Siwon i vykasal rukávy.  Hee musel uznat, že na chlápka, který se topí v penězích a nemá prakticky potřebu něco dělat, jsou ruce namakané. Patrně chodí cvičit, pravidelně. Když na to má čas, tak prosím.

„Jsem pro, stejně nejdříve musíme zjistit, jak kdo hraje,“ souhlasil Jongwoon.

„Přichystal jsem pro každého počet žetonů odpovídající základnímu vkladu do pokerové hry. Ceny za jednotlivé žetony platí. K vyrovnání dojde po skončení hry.“

**

Přesně, jak očekával. Siwon ví, že dělá s Heenimem v autodílně, tak si pojistil, aby nebylo možné jej přechytračit hrou dvou hráčů proti jednomu. On mu říkal, že Siwon není zas tak blbej, jak si o něm Hee myslí. Kdyby ho alespoň jednou poslechl…  Informaci o pozdějším vyrovnání přijal jako samozřejmost. Přeci jen tu nemají bankéře, který by se o peníze během hry postaral a nehrají vlastně ani ve veřejné herně, ale v pracovně Choi Siwona, stůl patrně jen nechal odněkud dovézt. Možná patří do jeho domu.
Lehká hra začínala na minimálním vkladu dvou dolarů. Přičemž šlo nejvíce navýšit jen na deset. Čistě proto, aby hra neskončila tak brzy. První karty, které míchal samotný Siwon mu přinesly trochu štěstí. Vyhrál nad oběma.

„Gratuluju,“ Siwon mu blahopřál a shrnul karty, aby mu je podal k zamíchání a rozdání.

Dal si záležet, aby karty důkladně promíchal a pak je teprve rozdal. Tentokrát Hee vyhrál. Je to taková hra o ničem, když se začíná na minimu. Míchání karet se dostalo k Heenimovi. Také důkladně míchal a během míchání konverzoval se Siwonem. Jongwoonovi ale neuniklo, jak si do rukávu zastrčil jednu z karet. Hodlá snad podvádět?
Raději dělal, že nic neviděl a začal se smát legrační příhodě, kterou Hee právě dovyprávěl. Ovšem, že ho celkem zmátlo, když Hee nepoužil kartu v té samé hře a Siwon, který míchal další kolo, už ohlásil zvýšení sázek a pustil se do rozdávání karet.

**

Ti dva hrají opravdu slušně, běželo Siwonovi hlavou, když rozdal další kolo. Navýšil sázky, ale ještě není na maximu, kdy je oba může oškubat. Ne, že by měl tu potřebu, ale dokázat si svou moc je tak uspokojující. První dvě jejich výhry jsou nic oproti tomu, co ještě mohou oba ztratit během dalších kol. Tentokrát zvítězí on sám.

„Karty jsou holt karty,“ stahuje k sobě žetony a skládá je do úhledných komínků, zatímco Jongwoon míchá karty na další kolo.

„Jednou vyhrajeme my, jednou ty, nedá se nikdy říct, kdo vyhraje další,“ Jongwoon míchá o sto šest.

Pečlivě sleduje jeho ruce. Po navýšení je dobré sledovat, zda nepodvádějí. Ne, že by jim nedůvěřoval, ale přeci jen spolu pracují a třeba si na něj něco domluvili, aby snáze přišli k penězům.

„Nepředvídatelnost pokeru mi vyhovuje,“ souhlasí s Jongwoonem a bere do ruky další karty.

„To nejspíš každému,“ Heenim si rovná karty ve své ruce.

Z Heenima má celkem obavu. V pokerových kruzích je znám jako vynikající hráč, jak viděl během prvních kol hry, tak dokázal přesvědčit Jongwoona, aby vsadil maximum, které bylo povoleno. Ani jednou neblafoval. Měl šanci i složit, aby nepřišel o peníze, ale hrál dál.

„Sázím,“ Hee začal hru.

Podíval se na své karty. Tři šestky a král. Šance, že se obojí ukáže v kartách, je celkem vysoká.

„Navyšuji,“ oznámí a přihodí o dva žetony více.

Jongwoon beze všeho vsadí navýšenou částku a Heenim dorovná, než otočí první z karet. Šestka. Výborně, čtyři šestky a král, stoprocentně vyhraje. Ovšem, pokud jeden z nich nemá náhodou postupku, která se zesílí už jen tím, že by korespondovala s kartami na stole.

„Sázím,“ oznámí jen.

Jongwoon také jen sází a Heenim také, možná jim karty také nevyhovují. Otočení další karty. Dvojka. Hmm, ještě jsou tam dvě karty, které nejsou otočené, takže stále je tu ta šance…

„Sázím.“

„Zvyšuji,“pronesl Jongwoon.

Udiveně na něj pohlédl. Asi má dobré karty. Měl by si na něj dát pozor pro příště.

„Ještě jednou zvyšuji,“Hee se ušklíbne.

To si dělají legraci, nemohou mít lepší karty, než on, to prostě není možné. Šance, že je to možné je cca 0,0000000001%.

**

Využil momentu, kdy Siwon odpočítával žetony na dorovnání a vyměnil si černé eso z rukávu za to červené, které měl v ruce. Pokud se teď objeví Král a Eso, tak vyhraje. Má díky tomuhle podvůdku postupku. Hra naštěstí běží dál, nikdo si nevšiml toho jeho podvodu. Měl tedy pocit, že Jongwoon postřehl jeho skrytí jedné karty, ale není si tím jistý, nic neřekl.
Otočil další kartu a přesně jak chtěl, objevil se král. Sázku ale nechal na nízké pozici, zato Siwon okamžitě vsadil o trochu víc. S Jongwoonem museli dorovnat. Poslední karta bylo skutečně eso a černé k tomu. Výborně, vše jde, jak má jít. Vsadil vše.  Siwon bez váhání udělal totéž a Jongwoon také. Je na čase vyložit karty.

**

Položil karty jako první, opravdu celkem dvě slabé dvojice, nemá šanci peníze vyhrát. Složil Siwon a musel uznale hvízdnout. Opravdu skvělé karty. Peníze může s přehledem shrábnout. Jenže Heechulovo pobavené odfrknutí mu řeklo, že to, co má v ruce rozhodně není zlé, takže peníze vyhraje. Když vyložil karty, tak Jongwoon jen koukal. Perfektní postupka posílená barvou odpovídajících karet.

„Penízky, pojďte k taťkovi,“ Hee začal hrnout žetony k sobě, aby je spočítal a řekl si o částku.

„Moment…“ Siwon ho zarazil.

Důvod k tomu opravdu měl. Hee si špatně zastrčil kartu do rukávu, takže ji Siwon zahlédl v momentě, kdy shraboval žetony. Vytáhl ji z jeho rukávu a ukázal mi ji. Eso srdcové. Nevyhrál by, kdyby tam měl to červené eso. Patrně kartu vyměnil v momentě, kdy odpočítávali žetony na dorovnání sázky. Takový parchant… Jak ho zná, tak se s ním ani nešábne.

„Ty parchante…“ zasyčí a prudce stane od stolu, div, že ho nepřevrátí a nevrhne se na Heenima, který s úšklebkem vytáhne pistoli, na které se už vůbec nedomluvili.

**

Jak tak kouká na tu zbraň a vyděšený výraz v Jongwoonově tváři, tak se ti dva na něj ani omylem nedohodli. Celá tahle podváděcí akce byla práce Heenima. Jongwoon i on jsou vlastně oběti.

„Uklidni se,“ snaží se přesvědčit Heenima, aby sklonil zbraň.

Opravdu není nutné, aby někoho z nich zranil a opravdu nerad by pak policii vysvětloval, proč se u něj v pracovně střílelo a co tu dělá ten hrací stůl. Hrát mimo vyhrazené herny je nezákonné a on už takhle dost riskoval.

„Navalte mi oba prachy a pak se o klidnění teprve budeme bavit,“ Hee na něj na okamžik namířil zbraň.

Sáhl raději do kapsy a položil svázané bankovky na stůl. Totéž udělal i Jongwoon. Pistole byla okamžitě skloněna a Hee se měl hned k odchodu. Osaměl jsem s Jongwoonem.

„Fakt nás chtěl odprásknout, jestli mu to nedáme?“

„Nevím… ani jsem nevěděl, že má pistoli,“ Jongwoon se zhroutil do židle.

Bylo mu ho líto, nalil mu do sklenice svou nejlepší skotskou. Docela div, že mu tu nevypustil po tom úleku duši.

No comments:

Post a Comment