8/20/2015

Hard New Life | Not a good idea
Jaera

Zrovna jsme se s Himem pustili do přípravy ingrediencí na tteokbokki, když se mi rozezvonil telefon. Kdo by to mohl být? Zadívala jsem se na display a vytřeštila oči. Něco se musí dít, že volá už podruhé.

"Yi Yoo!"

"Probůh nic se neděje, tak nezni tak vyděšeně. Jen mám otázku. Je Him s tebou? Ještě se neozval Gukovi a ten rozjel pátrací akci."

Střelila jsem pohledem k Himchanovi, který začal odvažovat rýžovou mouku. To zlatíčko jim nezavolalo?

"Oh, je se mnou... pomáhá mi vyřídit věci pro tu Koreu a asi v tom spěchu jen zapomněl. Co myslíš tou pátrací akcí?"

"Jsme v Čechách, jinak bych ti nevolala."

"Ale... nikde jsem neviděla články, že byste..."

"Všechno na rychlo a tajně,"přerušila mě.

"Aha... No... za pár dní bych měla mít vše potřebné a ... Him a já jsme se zasnoubili..."

"Gratuluju,"vypískla mi do ucha.

"Kde jste? Víš, čeští fans jsou schopni vás vyhrabat kdekoliv."

"Na místě, kde je nikdo nezná. Dej mi pak vědět až budeš mít papíry a pak Guk objedná letenky."

"Dám, teď ale musím vynadat jednomu paku, které mi zasvinilo linku."

"Jen jdi, zatím se měj."

To, že mi Himchan zasvinil linku byla pravda. Nějak se mu podařilo ji pokapat chili omáčkou.

"Kde je hadr nebo ubrousky?"

Schlíple na mě upřel oči. Ne, nemám sílu mu vynadat, že mi tu udělal nepořádek a ani za to, že nezavolal svému leaderovi.

"Yi Yoo a kluci jsou taky tady."

Oznámila jsem mu to během přípravy rýžového těsta.

"Oh sakra, já mu nezavolal,"prohrábl si vlasy a praštil rukou o stůl.

"Nevadí, za pár dní budu mít ty papíry a pak mám dát vědět, že poletíme všichni spolu. I když... zajímá mě, kde je Yi Yoo ukryla. Zatím se v českém kpop zpravodajství nepíše o tom, že by B.A.P přijeli,"poznamenala jsem.

"Ukryla je tady skvěle,"pousmál se.

Zelo

Yi Yoo nám po telefonátu s Jaerkou oznámila, že je Himchan s ní a že ti dva jsou zasnoubení. Páni, jdou na to všichni rychle. Horší ale bylo to, co přišlo po tomhle oznámení.

"Návštěva tvých rodičů se bude muset uspíšit, pokud v několika dnech Jaerka dostane potřebné papíry,"Yongguk hovořil s Yi Yoo a ta moc nadšeně nevypadala.

"Není to dobrý nápad..."řekla mu a zmizela zase venku.

Bylo mi jí tak nějak líto. Asi s rodinou nemá moc dobré vztahy a proto se tomu straní. Ono, i její sestra v Soulu nevypadala, že by ji měla ráda.

"Ty, Zelo... kluci mají nějaký program, jestli pojedeme do Prahy,,,, Víš, asi tě vezmeme s Yi Yoo s sebou,"Yongguk si ke mně přisedl.

"Hyung... nevím, jestli je to dobrý nápad. Yi Yoo se tam nechce."

"Chci je vidět, alespoň jednou..."odbyl mě a opět se přesunul do obýváku.

Otřásl jsem se. Začíná se lehce ochlazovat. Sotva jsem o chladu začal uvažovat, tak se noona vrátila z venku a nesla dřevo, šišky a jehličí. Zamířila s tím ke kuchyni a otevřela kamínka.

"Noona.... nejde zatopit jinak?"

Zvedla ke mně oči a pak zavrtěla hlavou. Bylo na ní vidět, že najednou lituje toho, že souhlasila s odletem ze Soulu. Já bych tam taky rád zůstal... Sledoval jsem, jak sirkami zapaluje papír, který nacpala mezi dřevo, aby rychleji chytilo.

YoungJae

Do nosu mě udeřila vůně kouře. Okamžitě jsem byl na nohou začal pátrat po původci toho pachu. A zjistil jsem, že Yi Yoo jen po staru zatápí. Jistě, bez elektřiny ty přímotopy asi fungovat nebudou. Zelo jí podával tlustší kousky dřeva a ona je opatrně házela do malých kamen.

"Cítím kouř, hoří?"

Dae kolem mě obtočil své ruce a bradou se opřel o mé rameno. Zvedl jsem ruku a pocuchal mu lehce vlasy a pootočil k němu hlavu.

"Jen Yi Yoo zatápí, abychom tu neumrzli, slyšel jsem od ní, že tu v noci bývá neuvěřitelná zima."

"Neviděl jsi JongUpa?"

Dae se najednou rozpomněl, že jsme už nějakou dobu oba neviděli Uppieho. Kde je? V tom, ale na verandu nahlédl Yongguk, byl navlečený ve svetru.

"JongUp si šel lehnout, tak zkuste být potichu, bývá pak hooodně nepříjemný, když ho někdo vzbudí,"zamručel leader.

"Nepřenášej na JongUpa svoje postoje,"ozvala se Yi Yoo a zavřela dvířka kamen.

"Ale Guk nepřehání, JongUp bývá nevrlý, když má nedostatek spánku,"ozval se Zelo.

JongUp

Předstírat spánek je mnohem lepší než se kochat vybavením téhle chaty. Nic proti Yi Yoo nemám, ale bylo šílenství odstřihnout elektriku jen proto, že odjela do Soulu. Co, kdyby sem přijel někdo z její rodi... Moment... Říkala, že to tu zdědila. Takže její rodina sem nemá přístup? Proto nás sem vzala? Převalil jsem se na posteli a zadíval se nad palandu. Yi Yoo... kdo vlastně jsi, víme, že tvé korejské jméno je fake a známe tvé české jméno, ale proč ho nepoužíváš, co se stalo? Spousta otázek, na které nedostanu odpověď a patrně ji ani nedostane Yongguk. Bylo by zajímavé navštívit tvou rodinu společně s tebou a Gukem. Jen ... není to dobrý nápad, když si děláš starosti už jen s tím, že by se s nimi měl setkat jen Guk. Něco mezi tebou a rodinou musí hodně vrzat. Ach, kéž by tu byla Sairen a vysvětlila mi spoustu těch záhad kolem tebe. I když se mi zdá, že ona o tobě také moc neví.

"Hyung... nemůžu s vámi jít k jeím rodičům..."

Zelo? Mluví patrně s Gukem a hned ve vedlejší místnosti. Celkem nevýhoda, že všechno je slyšet všude... Tedy jak se to vezme, že?

"Máš něco co já ne, roztomilost. Vypadáš jako dítě a hádám, že žádné scény před dítětem neudělají."

Ano, mluví s Gukem. Proč jen Yi Yoo do té návštěvy tlačí?

"Hyung, takže pak už je nikdy neuvidíte?"

"Přesně tak, Yi Yoo si to nepřeje a pokud jsou takoví, jak mi naznačovala, tak to bude opravdu to nejlepší řešení. Mimochodem měl bys zavolat Yongnamovi."

Himchan

Tteokbokki, které jsme s Jaerkou spatlali, bylo moc dobré. Nechutnalo jako to, které jídávám v ulicích Soulu, ale i tahle chuť je něčím speciální. Možná jsem tomu Gukovi měl zavolat. To bychom s Jaerkou nemuseli spěchat.

"Umyješ nádobí?"

Říct jí na to ne? Jen přikývnu a začnu dávat věci do myčky. Některé ještě opláchnu, abych myčku neucpal. Mezitím, co tohle dělám slyším jak se Jaerka v koupelně sprchuje. A jak to tak u mužů bývá, tak moje představivost nasadí vysoké obrátky.

No comments:

Post a Comment