8/19/2015

Devil file stories | The Speed Chaser 2

Nedalo jí zase moc velkou práci najít toho, kdo organizuje ty závody, kterých se účastní ten motorkář, co ji tak moc zajímá.

„Čemu vděčím za ten náhlý zájem o další závod?“

Slizký chlápek ji sjel velmi hodnotivým pohledem.

„Řekněme, že mám zájem závodit také. Ovšem v autě, proti vašemu nejlepšímu závodníkovi,“ pousmála se rudě nabarvenými rty.

„Jenže tady je menší problém slečno. A tím je policie.“

„O vše se dá nějak postarat, každý se nějak dá podplatit, to nechte na mně. Co byste řekl na závod za bílého dne?“

Závod za bílého dne. Něco, co doposud nikdo neuskutečnil z důvodu, že silnice nejdou jen tak uzavřít.

„Zní to zajímavě,“ připustil.

„Bude stačit jeden podpis tady dolů a já se o vše postarám, vy mi jen sežeňte toho jezdce,“ přistrčila mu pod ruku smlouvu.

Smlouvu o duši. Na první pohled je to jen smlouva ohledně souhlasu s uskutečněním závodu, ale pro ni a kupu dalších pekelných stvůr je vidět i jako smlouva o duši. Chlápek jen očima přejel prvních pár řádků a pak se chopil pera a červeného inkoustu, aby přidal i otisk, kdyby to nestačilo. Krev je už pasé. Tím si lebedili ve středověku. Teď, kdyby i jen kapička ukápla, tak jí na šatech ponechá nevzhlednou skvrnu, která jde sakra špatně dolů.

„Hotovo,“ přistrčil k ní podepsanou smlouvu.

„Zavolám hned, jak bude silnice pro naše účely uzavřená.“

**

Když mu mobil oznámil esemesku, tak tomu nepřikládal žádnou důležitou váhu, ale když si ji přečetl, tak mu zatrnulo. Poprvé, co se závod má uskutečnit za bílého dne. A ještě podivnější je fakt, že má závodit s někým, kdo si o něj požádal. Opravdu zvláštní. Nikdo nezná jeho plnou identitu, ani ten, co závody organizuje. Má na něj jen číslo, aby mu oznámil kdy a kde.

„Co civíš jak péro z gauče?“

Hyukjae si ho začal dobírat, když už dobrých patnáct minut civěl jen před sebe a hypnotizoval očima cosi, co ani v téhle realitě neexistuje.

„Poprvé se jede závod za bílého dne,“ oznámil mu bez vzruchu a sklopil hlavu.

„He? Ty závody jsou přeci nelegální, tak by se neměly jezdit za bílého dne,“ Hyuk se posadil vedle něj a uzmul si trochu chipsů z jeho rozdělaného pytlíčku.

„Právě proto mě to tak žere. Mám ho jet odzávodit nebo se na to mám vykašlat?“

S nadějí pohlédl na svého o několik měsíců staršího kolegu, ale ten jen pokrčil rameny. Jak jinak, nechce mu kecat do toho, co bude a nebude dělat. Nikdy mu to ani nedovolil. Každopádně, co s tím závodem? Datum, místo i čas má dán. Je jen na něm, jestli se na místě objeví a postaví se svému protivníku. Výhra musí být hodně vysoká, že se to jede v tak riskantní dobu. Ledaže by druhý závodník měl kontakty na určitých místech. Je jedno, jestli u policie nebo jinde.

„Hele, já být tebou, tak to neriskuju, ale asi je to bezpečný, že ti dal vědět. Jsi jejich nejlepší pouliční závodník,“ Hyuk se odporoučel se zbytkem chipsů do rohu místnosti a cestou si vzal plechovku se sodou.

Ano, je jejich nejlepší závodník. Nedali by ho na start, kdyby to bylo nebezpečné. Určitě mají tu silnici pronajatou pod záminkou něčeho. A to ho tak trochu uklidnilo.

**

Přijel. Sledovala, jak se motorka zařadila na čáru vedle jejího kabrioletu. Jezdec měl opět tvář skrytou za helmou. Jak jen jí to rozčiluje, že nezná jeho totožnost. Však ona ho nějak přinutí, aby se jí ukázal. I kdyby měla podniknout něco šíleného.

„START.“

Sešlápla plyn až na podlahu a auto vyrazilo. Motorka ale byla nějak vylepšená, že ji předehnala. Přišlápla plyn ještě víc a předjela jej. Otočila auto proti směru a zastavila. Motorkář zastavil smykem a sundal si helmu, aby mohl odhodit vlasy z obličeje. Jejich pohledy se střetly. Pocítila, jak se očima lehce mihla červeň a opět se stala hnědou.

Tohle mládě jí přechytračilo už dost. Je na čase ho zbavit jeho štěstí. Naznačila mu, že má jet proti ní. Sešlápla plyn až na podlahu a sledovala, jak motorka jede proti ní. Zničí mu tu motorku a bude mít po srandě. Auto bylo rozjeté už na maximum a tak vyskočila. Mohutný výbuch zničil jak auto, tak motorku.

Odešla ale ještě dříve, než si mohla ověřit, že svého protivníka skutečně zničila.

**

Na poslední chvíli seskočil z motorky. Ta ženská se zbláznila! Ona ho chtěla zabít! Žádný sponzor, chtěla ho eliminovat. Po opadnutí ohně zahlédl, jak mizí ze silnice. To si asi myslí, že je mrtvý. Kdo to sakra je? Nějak ji ani nenapadlo, aby svou práci zkontrolovala.
Ztěžka se zvedl z betonu a sykl. Seskakovat z plně rozjeté motorky nebyl dobrý nápad, ale na druhou stranu si tím zachránil život. A ten mu stojí za víc než ta motorka. Časem si bude moci koupit novou a možná už toho závodění nechá. Ale teď je důležité zjistit, kdo je ONA a kdo ji na něj poslal. 

No comments:

Post a Comment