8/17/2015

Devil file stories | The Speed Chaser 1
Vrrrrrrrrrrrrrrrrrrm…. Kolem červeného kabrioletu prosvištěla nádherná motorka. Majitelka vozu sjela hodnotivě pohledem řidiče toho skvostu, který musel chtě nechtě zastavit na červené. Není to poprvé, co ho vidí. Přes den se prohání po silnicích a po nocích je z něj závodník, který si vydělává slušné prachy a to i bez jejího přičinění. Tak moc ji to štve. Ale taky je tak trochu záhadou. Netuší, kdo to je. S tím, co je zač by to měla vědět, ale jemu se daří svou identitu skvěle tajit. Nemá čas ho sledovat všude, ale když se jí naskytne ta příležitost, tak má vždy helmu. Bylo by pěkné vědět, který ze smrtelníků jí pije krev už jen tím, že se ho drží štěstí bez jejích pekelných kouzel.  Ani teď za ním nemůže jet, nádrž auta není bohužel nekonečná. Dalo by se tomu pomoci, ale nechce na sebe strhávat pozornost. Stačí už jen to, že se za ní kdejaký muž otočí. Peklo mělo dobrý smysl pro humor, že jí dal tak nevinný vzhled. Každopádně je to dobře. Čím víc lidí ji má za nevinnou, tím víc jich stáhne do plamenů pekelných.
Nahne hlavu na stranu jako rozverné děvče a oči se jí na okamžik zalesknou rudou barvou a pak opět naberou odstín hnědé. Jen počkej chlapečku, tebe si ještě podám.

**

Zase viděl to auto. Sesedl z motorky a sundal si helmu, aby mohl potřást svými vlasy, kterým helma nedělá moc dobře. Tedy spíš jeho účesu neprospívá. Helmu posadil na sedadlo a motorku zavezl do otevřených dveří servisu, ve kterém pracuje s několika známými. Je to tedy jen zástěrka pro jejich jiné aktivity.

„Jsi tu dneska nějak brzy,“ ozvalo se od otevřené kapoty auta, nad kterou se sklání s klíčem jeho kolega.

„Dneska byl slabý provoz,“ opáčil a zastrčil motorku do zadní části servisu, aby si ji náhodou někdo nespletl se zbožím k prodeji.

„Nebo spíš nebyly noční závody, co?“

„Ssssh,“ sykl na něj popuzeně a neodpustil si jeho popostrčení hloub do otevřené kapoty.

„Poslední dobou se moc nedaří, co?“

Jeho kolega naštěstí byl připraven na tuto křivárnu, však ji praktikuje už celkem dlouho, měl by si už konečně vymyslet něco, co by od něj jen tak nečekal.

„To asi nikomu,“ do servisu vešel jejich šéf a za ním se krčil nováček, co ho nabrali minulý týden.

Vlastně tak úplně nepochopil, proč brali do servisového týmu někoho, kdo spravuje elektroniku. Ale pak se jim to náramně hodilo, když přijel někdo, komu se porouchala vestavěná navigace. Ten kluk je fakt zázrak.

„Neřekl bych, jen se kvůli vyzrazení závodu musel zrušit a ještě nebylo stanoveno nové datum a místo,“ zapadl do šatny, aby si vzal svůj pracovní oděv a své oblečení na motorku zavřel do bezpečí skříňky.

Motorový olej se přeci jen špatně dostává z té nejjemnější kůže. Stálo ho to opravdový balík. Nechce vyhodit další balík za chemické ošetření, které by mělo odstranit olej. A vyhodit se mu ty věci nechce, přeci jen si na ně zvykl a dokonce v nich i závodí.

„Ty, Donghae, to ti ještě nikdo na ten druhý příjem ze závodů nepřišel?“

Šéf ho pozorně sledoval od dveří, jak s pečlivostí věší bundu na ramínko a kalhoty skládá.

„Dostávám hotovost a tu si schovávám do osobního sejfu, nejsem tak blbý, abych je dával na účet a pak musel dokazovat, jak jsem k nim přišel,“nasoukal se do montérek.

„Chytré, opravdu. Mimochodem, občas se zajdu na to tvé závodění podívat a neuniklo mi, že si v hledáčku velmi zajímavých lidí, kteří asi přemýšlí o sponzoringu,“ podotkl šéf.

„Opravdu, Jungsoo?“

Sponzoring by znamenal, že by si mohl dávat víc volna od servisu. Na druhou stranu, když potřebuje něco na motorce doladit, tak si to tu může udělat zadarmo.

„Jo, moc pěkná ženská z tebe nespustila ani na okamžik oči. Vypadá jako velmi znuděná a zazobaná. Tyhle motorkářské závody ji patrně přináší trochu vzrušení do nudného života. Vždy se opírá o svůj červený kabriolet a sleduje závody,“ Jungsoo se rozpovídal.

Červený kabriolet! Takže to není náhoda, že ho vídá každý den. Ale žena? Mít jako sponzora nějakou ženu není zrovna chytré, ženy jsou konec konců ženy. Velmi rády svádí a pak hračku odhodí, obzvláště když jsou zazobané.

„Odteď bude mít nos nahoru, Jungsoo,“ začal si šéfa dobírat od vnitřností auta blond kolega.

„To si zkusí jednou, Hyukjae. Jinak jak to vypadá s autem pana Choie?“

Hyuk vytáhl ruce zamazané od oleje a otřel si je do hadru, který mu čouhá z kapsy a pak teprve střelí pohledem k otevřeným dveřím šatny.

„No, po kolizi s Kimem už nebude brzo ani památky,“ ujistil Jungsooa.

„Spravil jsem mu i to poškozené parkovací zařízení,“ ozval se nováček a vylezl s drobnými šroubováky a kleštičkami z místa řidiče.

„Výborně, Ryeowooku. A co ty, Donghae, jak jsi na tom s tím Kimovým autem?“

Tomu se říká humor. Jsou v téhle části města jediný servis, který bere hned bez čekání, takže se nebylo co divit, že hned po tom, co jim pan Choi dovezl auto a odešel, tak přijel s autem pan Kim a nechal ho tam na opravu též.  Ta jejich nevraživost způsobuje, že jejich auta musíme držet v oddělených částech servisu, aby je nenapadlo do sebe najíždět i během vyzvednutí aut.

„Jen srovnám pomačkané plechy a podívám se na to, co rachotí při nastartování, jinak je v pořádku. Ale měl by s ním zajet do lakovny, aby mu ho přelakovali. Odřený lak nevypadá vůbec pěkně,“ na to, že to auto viděl naposledy včera, tak si pamatuje jeho kondici skvěle.

„Někdy se až divím, že ještě nepřišli na to, že jezdí do stejného servisu. Sehnal jsem ty náhradní díly,“ ve vratech se objevil další blonďák.

„Jedeš brzo, Heenime,“ neodpustil si Jungsoo rýpanec a zamířil k němu. „Zase jsi hrál poker, co?“

„Hele pokročil jsem, příště hrajeme s Choiem,“ bránil se.

„S kým tam prosím tebe jdeš?“

To zaujalo Hyukjaeho, který k němu ihned zamířil, aby se podíval, co za náhradní díly sehnal.

„Se mnou,“ ve dveřích se objevil Jongwoon, co jim dělá odtahovku.

Vlastně to byl on, kdo přivezl do servisu auto Kima. Choi nikdy neměl auto ve stavu, že by ho nedokázal odvézt sám.

„Dej si bacha Heenime, kámoší se s Choiem,“ Hyuk se zakřenil a nechal papíry šéfovi k podpisu.

„Já kámoším s více lidma,“ pokrčil rameny Jongwoon a zamířil do své kukáně, kde čeká na telefonát.

Ještě stále nikdo nepochopil, proč  Jongwoon nedal k dispozici své mobilní číslo. Raději čeká u pevné linky a baví se tím, že s Heenimem provokují Jungsooa, Donghaeho a Hyukjaeho. Ryeowook má u nich respekt. Po tom, co Heenimovi vylepšil mobil. 

No comments:

Post a Comment