pátek 17. července 2015

SNIPER | Kapitola šestá
Volání Cho Kyuhyunovi proběhlo bez problémů. Pro jistotu použili telefonní budku, kde je nejvyšší nepravděpodobnost, že bude napíchnutá. Volání se ujal Jjong. Přeci jen je ten hacker jeho kamarád, nebo co to vlastně jsou. Minho to nikdy nezjišťoval, ale teď by se na to možná i zeptal. Jak on, tak Jjong se shodli na tom, že nebude dobré, když se Kyuhyun dostane do hledáčku té party, co je sleduje. Dalo by se pak snadno zjistit, co pro ně ten kluk dělá. Naštěstí ale i ten kluk není hloupý. Prý používá jednorázové telefony se šifrováním a vždy nechává na jedné webové stránce zašifrovaný vzkaz s telefonním číslem. Překvapivě mu na to ještě nikdo nepřišel a jen ti, co jsou zasvěceni, ho dokážou rozluštit. Neměl ponětí, co Jjong Kyuhyunovi nasliboval do telefonu, ale zajistil to tak, že Kyuhyun napíchne telefon, mail i GPS a pak jim na smluveném tajném místě nechá notebook, kam se ukládají veškeré hovory, esemesky a maily i z chráněných vládních IP adres.

„Mám jen jednu otázku, ten kluk je tak dobrý, nebo má protekci někde?“

Usoudil, že bude nejlepší se Jjonga během cesty zpět zeptat jen na tohle. K jeho překvapení se Jjong zasmál.

„Cho Kyuhyun, to jméno ti fakt nic neříká?“

„A mělo by?“

V hlavě si začal procházet všechny momenty, kdy se Jjong zmínil o Kyuhyunovi. Mluvil o něm hodně ve spojení s jednou aférou na ministerstvu obrany, ale….

„Vypadá to, že ses rozpomněl.“

„Pod svícnem je největší tma,“ přikývl.

Takže Kyuhyun dělá na ministerstvu obrany, patrně má kompetenci k zahájení odposlechu a patrně má i nějaký ten stupeň utajení, aby ho jen tak nesebrala policie. A jak se zdá, tak mu na ministerstvu moc neplatí, že si takhle na černo přivydělává prodejem informací.

„Přesně tak, pro nás je to teď velmi výhodné.“

Musel dát Jonghyunovi za pravdu. Mít lehce pochybnější známosti se jim teď bude hodit. Ale teď by bylo dobré zjistit, jak kluci zpracovali Jinkiho. Nechali ho v práci jen ve společnosti Taemina a Kibuma. Nejraději by do práce zavolal, ale z prozíravosti nechal mobil v šuplíku u svého stolu a nebylo by zrovna chytré volat, pokud jim napíchli telefony. Hmmm mohli Kyuhyuna ještě poprosit o vyrušení sledování jejich mobilů.

„Myslíš, že to Jinki vezme v klidu?“

Nevydržel to a musel se Jjonga zeptat. Chce znát jeho vlastní názor na Jinkiho.

„Jinki je celkem v klidu, myslím, že se s tím smíří a bude si dávat pozor,“ ujistil jej Jonghyun a sjel autem směrem k policejní stanici.

No, snad má pravdu. Za tu dobu, co se s Jinkim zná, nemuseli řešit takovouhle věc, takže sám netuší, jak bude starší reagovat.

**

Kluci se během seznamování Jinkiho s nastalou situací přesunuli do zasedací místnosti o patro níž. Minho se raději Jjonga neptal, jak ví, kde jsou, když nemá po ruce mobil. Vstoupili do místnosti.

„Minho…“

Jinki na něj upřel oči, nyní plné strachu a pochybností. Je vyděšený, tohle není dobré. Vůbec to není dobré.

„Vy jste mu řekli úplně všechno, co?“

Jonghyun zpražil mladší kluky nehezkým pohledem. Oba se pod jeho pohledem přikrčili, jako by snad byl Jjong někdo, koho by se měli bát. Sice má výzor tvrdého kluka, ale ve skutečnosti zas tak tvrdý není.

„Je to pravda, že možná zařveme?“

Jinki ignoroval probíhající studenou válku mezi Jonghyunem a jeho dvěma přáteli. Ptal se Minha.

„Je jen jeden člověk, co zařve a nikdo z nás to nebude,“ řekl poněkud drsnějším hlasem než je u něj obvyklý.

To přilákalo pozornost Kibuma s Taeminem, kteří vlastně o jejich kontaktování Kyuhyuna nemají ponětí. A Jinkiho tvrdost v Minhově hlase lehce rozhodila. Nikdy ho ještě neslyšel, když byl rozladěný a naštvaný.

„O čem to mele?“

Kibum pohlédl na Jjonga, který si mnul kořen nosu a posadil se na okraj stolu.

„Víš, jak tohle pako prošlo analytickým výcvikem?“

Oba přikývli, jen Jinki byl mimo mísu. Netuší vůbec, jaké typy výcviků musel projít.

„Co to ale má společného s naší situací?“

Taemin ovšem nechápal, co přesně tím myslí.

„No… Tak nějak jsme si sedli a zamysleli se, kdo má na svědomí to, co se kolem jednotky děje. A no jsou jen tři osoby, co by mohly kecat do úkolů jednotky,“ Jonghyun se na Minha podíval.

„A?“

Kibum na Minha pohlédl také. A nejen on. I Taemin s Jinkim viseli na něm pohledem.

„Jsou sice tři, ale jen jeden může bez jakýchkoliv povolení mluvit do povinností jednotky,“ začal vyhýbavě.

„To myslím může jen ministr obrany…“ Jinki se zamyslel.

„To je taky důvod, proč jsme s Minhem na rychlo něco zařizovali. Musíme si ověřit, zda jde přímo o ministra.“

„Kyuhyun,“ Kibum luskl prsty.

„Dělá na tom, máme slíbené napíchnutí i zabezpečených vládních IP adres. Pochopils doufám rovnou, kde je Kyuhyun zaměstnaný?“

„Jo, neříkej, že to Minhovi nedošlo,“ Kibum se rozesmál.

„Tak Minho s ním nikdy nekomunikoval, jako my.“

To je fakt. Nikdy neměl zapotřebí komunikovat s nějakým IT magorem. Vše, co pro něj bylo důležité, byla rychloanalýza, zbraň a terč. Víc k životu nepotřeboval. Tedy až do teď.

„O kom se mluví, jaký Kyuhyun?“

Jinki se nechytal. Těkal pohledem mezi čtyřkou z výcvikového centra.

„Až bude po všem, tak ti to vysvětlím, teď ne. Potřebujeme, aby se nevyzradila jeho pozice,“ Minho se omluvně usmál.

„To se jako bojíš, že bych si nedal pozor na pusu a někde to vyžvanil?“

Jinki se zatvářil dost ublíženě. Je to poprvé, co mu vlastně neříká všechno. Tedy ne tak úplně poprvé. O výcviku nemluvil čistě kvůli tomu, že mu to chybělo v papírech a to ho zmátlo.

„Ne, jde o to, že kdyby tě sebrali a mučili, tak nevydržíš tolik, co my,“ Jjong se ho naštěstí zastal.

„Počkat, je možný, že mě budou mučit?!“

Děs se znovu vrátil do Jinkiho tváře a začal očima těkat po celé místnosti, jako by očekával nějaké lidi, co ho okamžitě seberou a odtáhnou do nějakého sklepení, kde jej nejprve budou surově bít, pak přejdou na watterboarding a pokud nepromluví, tak na něj vytáhnou šokový obušek.

„Sakra Jjongu, říkal jsem, že ho nemáš děsit. Neboj, nedovolil bych, aby tě sebrali,“ uklidňoval Jinkiho slovy, ale ve skutečnosti si nebyl jistý, zda ho dokáže ochránit před vším.

„No… každopádně úkryt je už připravený,“ Jjong promluvil velmi tiše.

„Zatím ho snad nebudeme muset použít.“

Žádné komentáře:

Okomentovat