středa 22. července 2015

SNIPER | Kapitola osmá
Pustil si televizi jako nějakou kulisu a z kapsy u kalhot vytáhl papírek, kam si zapsal jeden z šifrovaných vzkazů. Zmeť písmen a skupinka číslic mu nic neříkala. Frustrovaně si povzdechl. Proč to nemůže být jako v té dramě I Remember You? To se signalizačními vlajkami bylo chytré a nikoho by to jen tak nenapadlo. A tohle je jen hromada písmenek a čís- … Zarazil se. Nějaká písmena a čísla musí být navíc, proto jej to mate.

UVŽÁSŠ ŘSŠTŤŮKL IJĎE YZŽALMKLŤUUVĎEMN MNŽA 1290 GHŇOČDCHIMNŤU UVĎECČĎEQRMNIÍ.


Vzal si ještě jeden papírek a přepsal si šifru znovu. A pak začal škrtat každé druhé písmeno.

UVŽÁSŠ ŘSŠTŤŮKL IJĎE YZŽALMKLŤUUVĎEMN MNŽA 1290 GHŇOČDCHIMNŤU UVĎECČĎEQRMNIÍ.


Krom číslice nedává nic smysl. Ledaže… Znovu se na text zadíval. Škrtlá písmena dávají smysl mnohem víc, než ta, která neškrtl. Znovu si text přepsal.

UVŽÁSŠ ŘSŠTŤŮKL IJĎE YZŽALMKLŤUUVĎEMN MNŽA 1290 GHŇOČDCHIMNŤU UVĎECČĎEQRMNIÍ

VÁŠ STŮL JE ZAMLUVEN NA 20 HODINU VEČERNÍ.


No to si snad dělají ti pitomci srandu….. Hleděl na papírky a měl chuť znovu hlavou začít mlátit o stůl, přesně tak, jak to zvládl už v práci. Jenže zavolat Jjongovi nemůže. Určitě už má napíchnutý telefon a proto je lepší, když na mobil přijímá už jen hovory z práce. Nebo do práce volá sám. A použít neregistrovaný jednorázový telefon nemá cenu, protože pochybuje, že Jjong nemá také napíchnutý telefon. Bude muset s objevem počkat do práce.
Takže, jestli pochopil princip šifry, tak každé první písmenko je písmeno, které předchází tomu písmenu po něm. Totéž je i u čísel. Opravdu primitivní věc. Teď může s klidem Jonghyuna střídat u počítače.
Tohle je opravdu jednodušší než ty jeblé plastové kartičky. U nich si museli domýšlet, kde jsou mezery a podobně. Tady jsou mezery a čárky s tečkami dané a nepozměněné. Možná kvůli zmatení. Pro nezasvěcené hotová španělská vesnice.
Teď je ale otázka, s kým má pan ministr večeři. Jestli se to týká státních záležitostí nebo speciální jednotky. Patrně je to něco, s čím by si neměli dělat hlavu. Jak ale Jjong pozná, že jde o něco důležitého? Ledaže ty html části v záhlaví každého vzkazu prezentují nějaké telefonní číslo. Na počítače nikdy moc nebyl, takže je mu to celkem jedno, hlavní je, že se v tom vyzná Jonghyun sám.  On je rád, když v počítači dokáže použít internet a program na psaní policejních zpráv a protokolů. Nějaké věcičky navíc mu jsou na nic. Tedy samozřejmě, že umí používat programy s mapami na úrovni vojenského specialisty, jenže u policie se tohle asi těžko nějak využije. Policii stačí obyčejný kartograf. A toho už mají.

Žádné komentáře:

Okomentovat