6/07/2015

Secret love | Kapitola třináctáPřesně, jak ho Yixing požádal, tak jel opatrně. I přes svou opatrnou jízdu se ke společnosti dostal celkem dost rychle. Možná na tom měl podíl fakt, že to nevzal hlavní třídou, ale okrajovými silnicemi. Ta půlhodinka, kterou tím zabil se zdála být nicotná. Oproti němu totiž zbytek lidí právě teď trčí v zácpě na hlavní třídě.
Zamkl auto a vyběhl těch několik schodů ke dveřím a vpadl do recepce, kde ihned zaregistroval Min Ji. Zrovna cosi probírala s choreografem a tak se snažil ji nerušit. Zcela automaticky vyběhl do třetího patra k vokálovým učebnám. Slíbil přeci Yixingovi, že bude pilně trénovat svůj hlas. Ne, že by po jejich společné noci nebyl už lehce trénovaný. Učebna byla ale prázdná. Zvláštní... obvykle tam už učitel čeká a ještě netrpělivě podupává nohou. Posadil se na pohovku a zahleděl se z okna.

"Dobrý den, Luhane,"ozvalo se.

Otočil se po hlase a lehce ztuhl. Tohohle pána viděl až moc často okolo lidí z trainee programu. Něco mu říkalo, že jeho posouzení je ve společnosti velmi důležité.

"Dobrý den,"uklonil se, přeci jen je ten pán o hodně starší, klidně by mohl být i jeho dědou.

"Ano, tu změnu hlasu slyším, ale není špatná, čekal jsem to horší,"pousmál se ten muž.

"Snažím se s tím něco dělat i doma,"zalhal.

"To je výborný přístup. Jen tak dál. Tvoje vokálové cvičení je ovšem jen zástěrka, abychom si mi dva mohli promluvit bez asistence Min Ji,"muž se usadil do křesla naproti pohovce.

He? Promluvit si? Nechápal, co tím jako myslí.

"Jako ředitel společnosti jsem si povšiml, že se ty a Lay velmi dobře znáte. Trochu jsem po tom zapátral a byl příjemně překvapen. Vyrůstali jste spolu, takže víte, co od sebe očekávat. Pro spolupráci je to výtečné. Ale spíš by mě zajímal ten druhý speciální vztah, co spolu máte. Lay jen tak neběhá do hořícího domu, aby zachránil jen tak někoho,"CEO se napřímil.

"No... tohle.... Dozvěděl se, že mi umřeli rodiče, tak..."

"Ah... chápu. Zachování rodu... Ovšem dost mě udivuje, že jsi tuto skutečnost zatajil i před svou vlastní společností."

"Do teď nebyla šance, že bych debutoval, tak proč zatěžovat management smrtí rodičů nějakého bezvýznamného trainee,"povzdechl si.

"Hmm, nejsi bezvýznamný, teď už rozhodně ne. Pokud jde o tvůj hlas, tak stačí ho trošku víc zatěžovat, jinak je v naprostém pořádku. Min Ji se zmínila, že ses na pár dní nastěhoval k Layovi, než mu sundají sádru. Zapracujte na albu a snažte se vyhnout nějakým hádkám ohledně čehokoliv,"CEO vstal k odchcodu.

"Poslyšte.... jen čistě hypoteticky. Kdyby jedna z hvězd pod vaší společností byla orientovaná na stejné pohlaví, co byste udělal?"

Ředitel se zamyslel. Luhan se bál, že by se začal vyptávat na spoustu věcí, ale spletl se.

"Jde o jejich výběr. Sice veřejnost k tomu moc tolerantní nebude, ale proč kazit něco tak výjimečného? Pokud mě omluvíš, mám schůzi..."

*

Píp. Pípnuly dveře od bytu. Podivil se. Čekal, že Luhan dorazí až za dvě hodiny, ale je tady.

"Lu..."usmál se na něj ve dveřích.

"Xingie..."Luhan mu úsměv opětoval a urychleně se vyzouval, aby ho mohl jít obejmout.

"Jsi tu dost brzy.."

"Vokálové cvičení byla jen zástěrka, aby se mnou mohl mluvit CEO."

Zatrnulo mu. Ještě nikdy, za tu dobu, co pro CEO pracuje, se nestalo, že by sám vyhledal někoho ze svých umělců na kus řeči. Buď CEO o nich dvou ví a nebo jen byl čiře zvědavý na to, proč pro Luhana i do ohně vběhl. Na druhou stranu se zas nemusí obávat, že by Lu něco vykvákl, na to se odhalení dost bojí.

"O čem jste mluvili?"

Dělal jako, že ho to zajímá okrajově, ale přitom bažil moc po informacích.

"Jen se mě ptal na naši společnou minulost a na fakt, proč jsi pro mě vběhl do toho domu. Řekl jsem mu to o rodině..."

"Co on na to?"

"Že jsem to neměl tajit."

"To neměl, dali by na tebe větší pozor. O našem speciálním vztahu jsi doufám nemluvil..."

"Ne... sice CEO by to pochopil, ale široká veřejnost ne..."povzdechl si.

Hmmm nejspíš s CEO probíral hypotetický náhled na věc. Otázka je, jestli je ten starý pán dost chytrý na to, aby pochopil, že o hypotézu rozhodně nejde.

"Máš hlad?"

Změnil téma, aby se Lu trošku uvolnil.

"Neříkej mi, žes vařil,"zhrozil se starší a ihned vplul do kuchyně, aby zhodnotil škody způsobené jídlem.

Se smíchem jde za ním do kuchyně. Ne, není blbej, aby vařil s jednou rukou v sádře. By si tak maximálně ublížil než by něco uvařil.

"Neblbni, s tímhle vařit? Kdepak objednám nějaké jídlo,"smál se zmatenému Luhanovi v kuchyni, která září čistotou.

"Já klidně uvařím,"namítl Luhan.

"Není z čeho,"uzemnil ho a vytáhl mobil.

Během pár minut měl objednané jídlo. Luhan se na to moc netvářil, ale když otevřel lednici a našel tam jen tvrdý sýr, tak to přehodnotil na vynikající nápad.

"Než to dorazí, tak se můžeme podívat na album,"navrhl.

Lu si povzdechl. Ach tak jemu se na albu dělat nechce?

"Alespoň chvilku,"požádal ho.

"Xingie..."zaprotestoval Luhan a nafoukl tváře.

"No dobře, tak si pustíme televizi,"rezignoval raději okamžitě.

Luhan je konec konců velmi dobrý v přesvědčování. Společně se odebrali do obýváku a zapli televizi. Lu se mu stulil do náruče a na rtech se mu usadil lehký úsměv. On sám se usmíval a zdravou rukou se mu probíral v platinově blond vlasech. Kéž by nehrozilo, že poslíček s jídlem zazvoní v tu nejnevhodnější dobu.

*

Ze seriálu před sebou neměl nic. Vnímal jen to, jak se mu Yixing probírá vlasy. Samozřejmě, že by chtěl dělat něco jiného, než koukání na televizi, ale když Xingie objednal jídlo, tak by se mohlo stát, že by je poslíček nachytal inflagranti. A Yixing je oproti němu velmi známý. CEO by je oba zabil.

"Chybí mi tvoje přírodní barva,"Yixing to jen zašeptal.

On sám se v té blond necítí nejlépe. Ale zas na druhou stranu chápe, že kdyby měl jen hnědé vlasy, tak by nikoho moc nezaujal. Byl by jen jeden šťastlivec z tisíce.

"Časem se k ná vrátím, tohle je kvůli debutu,"ujistil ho tiše.

"Já vím..."

Nastalo ticho přerušované hádkou hlavních postav v seriálu. Ani jeden z nich ale nesleduje seriál. Už vlastně od počátku. Luhan je myšlenkami někde jinde a Yixing jen pozoruje tvář svého staršího kamaráda a milence.
Jeich další rozpačité myšlení utne zvonek. Luhan se zvedne a jde zaplatit poslíčkovi jídlo. Trvá to jen pár minutek. Zavře dveře a nese jídlo do obývacího pokoje. Yixing už vypnul televizi.

"Co jsi objednal?"

Je zvědavý, Yixing se ho v minulosti vždycky ptal, co objednat. Ale dnes ne.

"Podívej se,"vybídl ho mladší a sáhl po druhé krabičce s jídlem.

Nahlédl pod víko a usmál se. Jeho oblíbené nudle...

"Stále to víš..."

"Na to jsem nikdy nezapomněl. Jedl jsem je vždy, když jsem si na tebe vzpomněl."

"Muselo se ti po mě hodně stýskat..."

"Spíš jsem přemýšlel, jak ti ukázat, že jsem lepší než ty, ale.... No už jsem to vzdal,"uculil se Yixing a pustil se do jídla.

"Proč jsi to vzdal?"

Yixing dosrkal nudli a podíval se mu do očí: "Nemůžu být rival své lásky, to opravdu ne."

Srdce se mu rozbušilo jako zvon. Yixing mu řekl už několikrát, že ho miluje, ale označení láska z jeho rtů nikdy neslyšel.

*

Po očku sledoval Luhana jak do sebe cpe jídlo. Stále má ten zvyk umatlat si od jídla celou pusu. Počkal až sní poslední sousto a otřel mu rty.

"Stále stejné prasátko,"neodpustil si rejpnutí.

"Ale jsem tvoje prasátko, hn..."zasmál se Luhan.

Ano, to je. Je jeho prasátko. Naklonil se k němu a spojil jejich rty v něžném polibku, který Luhan okamžitě prohloubil. Cítil ještě chuť omáčky z Luhanových nudlí. Jazykem polaskal měkkou plochu Luhanova jazyku a pak se stáhl.

"Xingie..."zaprotestoval Luhan.

"Já ti to slíbil, neboj, dojde na to,"usmál se.

"Hmfff,"znovu nafouklé tváře.

"Musíme po sobě uklidit a pak se musíme umýt."

"Spolu?"

Luhan zbystřel a popadl krabičky. Musel se zasmát. To ho tak moc motivuje jen to, že by se spolu mohli jít eventuelně osprchovat?

"No, možná..."

To zklamání na Luhanově tváři ho lehce zamrzelo. Ale nemohou se po sobě plazit úplně všude. V koupelně je to mimochodem celkem dost nebezpečné, když má použivatelnou jen jednu ruku.

"Slibuju, že se ti budu věnovat pak, ano? V koupelně je to nebezpečné,"poučil ho.

Luhan přikývl a odploužil se do kuchyně. Stejně se do té koupelny nakvartýruje. Na to ho zná až moc dobře. Ale zas se může spolehnout, že kdyby klouzl, tak ho Luhan chytí. Odporoučel se do koupelny a připravil ručníky. Hmm, kam dal tu igelitku, kterou si chtěl dát na sádru?

2 comments: