6/06/2015

Secret love | Kapitola čtvrtá
Luhan se po tréninku v tělocvičně sesul na pohovku v patře, kam mu společnost umístila šatnu. Neměl sílu se jít osprchovat. Jen civěl před sebe. Stále měl před očima Yixinga s fyziologickým roztokem zavedeným do žíly. Proč sakra nešel do té nemocnice? Dostal by nějaké prášky a on by se moc nestrachoval. Ale teď.. teď je patrně doma, sám a bůh ví, jestli náhodou nepotřebuje něčí pomoc...
Ta starost o jeho mladšího kamaráda se neozývala celé roky, co se neviděli. Jenže teď, když ho vidí se hroutit, tak mu je to strašně líto. Ve vzpomínkách má jen Yixinga, který se směje a je šťastný. Takový Yixing se mu vždy zamlouval a přeje si jeho návrat. Na škole mu neunikl ten zvláštní lesk v Yixingových očích, když ho kluci donutili ke cross dress. Tehdy přemýšlel, jestli to nebyl jen přelud a Yixing nezadržoval smích. Jenže něco na tom bude, Yixing se mu po tomhle začal trošinku vyhýbat, ne tedy, že by to bylo možné, když spolu chodili do třídy. Mrzelo ho to a proto si na něj po vyhrání konkurzu nevzpomněl. Říkal si, že bude lepší nechat Yixinga samotného, když se mezi nimi něco změnilo.
Jenže teď, zase sobě čelí. Tentokrát on musí poslouchat Yixinga na slovo, je to jeho skladatel. Jenže, po tom, jak se dneska zhroutil má on tu tendenci jít seřvat management.... Co je to s ním? Je to proto, že Yixing byl jeho nejlepší kamarád a nebo je v tom něco jiného? Takový ten zvláštní pocit, který prostupoval jeho tělo už od chvíle, kdy Yixinga střetl během cross dress soutěže. To šimrání, jako by se mu útrobami prohánělo hejno motýlů. Jenže.... tohle by cítit neměl. Je to špatně... Proto doposud neměl žádný vztah se ženou? Proto neví, jak správně vyjádřit pocity....

Po chvilkovém přemlouvání se k pohybu, se zvedl a zamířil do šatny, aby se osprchoval a převlékl. Sotva vstoupil do místnosti, tak mu oči padly na flash disk, několik papírů a cédéčko, které mu prve dal Yixing. Zamířil k těm věcem a vzal do ruky cédéčko. Vyndal jej z obalu a nacpal do přehrávače. Yixingův hlas doprovázený kytarou se rozezněl šatnou a vykouzlil mu na tváři úsměv. Stále miluje, když Xingie hraje na kytaru....
Zalezl si do sprchy a společně s Yixingem si broukal text ukolébavky. Horká voda dopadala na jeho bělostnou kůži a nechávala za sebou mírně červené stopy. Napěnil si na sobě chladivý sprchový gel a myšlenkami se toulal kdesi daleko v minulosti. Podstatné ale bylo, že si u toho vybavoval jen Yixinga a to jejich blbnutí, které se nejednou zvrtlo ve rvačku. Dokonce si až moc dobře vzpomíná, jak ho Yixing nachytal, jak se uspokojuje, tehdy se hanbou málem propadl.
Ze rtů mu unikl tichý stén, když ruka automaticky sjela do klína. Ta vzpomínka jej vzrušila. Znovu pustil vodu, aby když tak stény zanikly ve zvuku vody a rukou rychle zpracovával svou délku. Vyděšeně si uvědomil, že během svého vrcholu mu ze rtů splynulo jméno Yixing.

Domů dorazil velmi brzy. S texty se usadil k počítači. Vzal do ruky obyčejnou tužku a začal si pouštět jeden track po druhém. K textu si vpisoval své pocity z hudby i textu a bezpečně věděl, že opravdu do alba vtiskne kus sebe. Málem vyskočil z kůže, když se mu rozezvonil telefon. Naštěstí volala jen manažerka, jen mu oznámila, že nemá další den vůbec jezdit do společnosti, že by se měl soustředit na texty, které mu dal Yixing. Celkem dobrá zpráva.
Váhavě hleděl na telefon ležící před ním. Texty už prošel a dokonce si některé ozkoušel i zazpívat. Teď ale přemýšlí jestli Yixingovi zavolat nebo ne. Chce vědět, že je v pořádku.. Kousl se do rtu a odvrátil pohled od telefonu. Pak po něm ale hrábl a vytočil Yixingovo číslo.

*

Otravné vyzvánění ho vytáhlo ze spánku. Kdo mu kruci může volat? Poslepu hmátl po telefonu a přijal hovor.

"Zhang Yixing..."zamručel rozespale do telefonu.

"Xingie... já tě vzbudil, promiň,"Luhan zněl opravdu lítostivě.

Rozlepil oči a střelil pohledem k hodinám. Spal pět hodin?! Ale i tak se cítí, jako by skoro vůbec nespal.

"Děje se něco, že mi voláš?"

"Já... chci se jen zeptat, jak ti je..."

Ztuhl a zíral jen nepřítomně před sebe. Luhan takhle naposledy volal, když se několik dní neukázal ve škole.

"Je mi dobře, jen jsem unavený a ještě bych spal, ale na druhou stranu jsem rád, že jsi mě vzbudil. Mám hlad,"zívl.

"Já... myslím, že už jsem přišel na to, co je mým problémem u balad..."

Prudce se posadil. Pokud Luhan ví, tak snad najdou nějaké společné řešení.

"Co je tím problémem?"

"Já... nooo nikdy jsem neměl vztah s holkou a vůbec nevím, jak se chovat..."Luhan to říkal dost nervózně.

Yixing si ho dost živě představil, jak sedí a hryže si ret. Ale taky v té nervóznosti zachytil podtón lži. Luhan mu lže o něčem...

"Lu... Mám pocit, že v tomhle hraje roli i něco jiného,"poznamenal opatrně.

"Já... Xingie... myslím, že balady o lásce nikdy zpívat nebudu,"špitl Luhan a zavěsil.

Zmateně zíral na telefon. Ihned vytočil Luhanovo číslo nazpět, ale Luhan si musel vypnout telefon. Co tohle má sakra znamenat? Proč by neměl nikdy zpívat balady o lásce? Ledaže.... ledaže se opravdu nepletl a Lu je opravdu zaujat svým vlastním pohlavím. Bojí se, že by se to provalilo? Pokud ano, tak budou muset vymyslet alternativu. Management by ho zabil, kdyby Luhanovi napsal balady o smrti.... Bude muset udělat něco, aby se Luhan sesbíral dohromady. Klidně mu sežene nějakého kluka, ale takhle to vzdát?

*

Málem Yixingovi do telefonu řekl, že je na kluky. Aby tomu zabránil, tak zavěsil a pro jistotu vytáhl z mobilu baterku. Strnule si objal kolena a zavřel oči. Proč je to tak složité? Proč nemůže být jako Yixing? Proč nemůže mít rád holky? Co je s ním sakra špatně? A proč sakra myslí zase na Yixinga?
Takhle to nejde, musí se opít, aby na nic nemyslel. Popadl mobil. Klíče a vyrazil ven z bytu. Neomylně zaplul do prvního baru, na který narazil a objednal si pro začátek něco málo silného. Postupně zvyšoval sílu alkoholu a skončil totálně na sračky v polosedu.

*

Když se mu na displayi opět objevilo Luhanovo číslo, tak to zvedl okamžitě. Jaký ale byl jeho šok, když promluvil někdo cizí. Když mu oznámil, že Luhan je zpitý pod obraz v baru, tak v něm hrklo. Luhan ještě nikdy nepil tolik, vždy mu říkal, že až k tomu bude mít nějaký důvod, tak se opije. Co se to s Luhanem děje? To nese tak špatně, že je na kluky?
Okamžitě si zavolal taxi a vydal se na adresu, kterou mu barman dal. Vešel do baru a uviděl Luhana, jak opile mžourá na parket a snaží se zvednout ze země. Barman ho po očku hlídal.

"Jsem tu pro něj,"oznámil barmanovi a ten jen kývl a vrátil se ke své práci.

Opatrně pomohl Luhanovi na nohy a podepřel ho. Nemá tušení, kde Lu bydlí, ale dneska bude spát u něj. Taxikář mu pomohl Luhana naložit a dokonce mu ho pomohl dostat i do výtahu.
Položil Luhana na pohovku a sám mu sundal boty i koženou bundu. Luhan cosi nesrozumitelného zamručel, ohnul se přes hranu pohovky a vyzvracel se. Naštěstí byl Yixing duchapřítomný při zařizování bytu a neměl koberec. Pach zvratek zaútočil na jeho nos, ale mlčel. Položil Luhana znovu na pohovku, došel pro věci na úklid a uklidil ten svinčík. Pak mu k pohovce postavil kýbl. Nedělal si iluzi, že už nebude zvracet.

"Jsem jen zasranej buzerant..."opilý hlas Luhana ho zarazil ve dveřích ke koupelně.

Otočil se na patě a sledoval Luhanovu hlavu jak se sklání nad kýblem. Zvuky zvracení dolehly až k jeho uším. Říká se, že lidi v opilosti říkají pravdu a pak si na to ani nevzpomínají.

"A víš co? Jsem blázen do jednoho kluka, jen mu to nemůžu říct..."zamručel Luhan opile.

"Do koho?"

Vyjelo to z něj zcela automaticky. Nečeká od něj smysluplnou odpověď.

"Miluju když hraje na kytaru a zpívá tu zasranou ukolébavku, díky které dokážu usnout...."

Zatrnulo mu. Luhan... no tak to je opravdu v prdeli. Opřel se o veřeje dveří a sjel podél nich do podřepu. Takže... proto neví, jak vyjádřit city... Potlačuje je, protože neví jak by on zareagoval a bojí se odsouzení širokou veřejností. Ach Luhane...

"Miluju Zhang Yixinga.... už od střední..."

Tak to nečekal už vůbec. Strnule zíral na Luhana, který opět zvracel a pak se opět položil. Zvedl se. Luhan usnul. Odnesl kýbl, zvratky vylil do záchodu a pečlivě kýbl vypláchl. Pak se usadil na okraj vany a zajel si rukama do vlasů. Pokud chce, aby Luhan pracoval na albu v klidu, tak mu nesmí říct o tom, k čemu se mu v opilosti přiznal.
Miluje ho od střední? Zamyslel se. Tehdy se mu lehce vyhýbal kvůli tomu incidentu s onanií... Kousl se do rtu. Že by při tom Luhan myslel na něj? Tváře mu zrudly studem.
Bude muset z bezpečnostních důvodů omezit minuty s Luhanem o samotě. Nerad by mu zlomil srdce tím, že ho odmítne, ale zase by nejraději tuhle otázku neřešil. Ano.... jako by se dnes nic nestalo. Vyšel z koupelny a došel Luhana přikrýt. Ten spokojeně pochrupoval a nevěděl o tom, co vykvákl. Pro teď je to dobře...

No comments:

Post a Comment