6/12/2015

Bad mood
Zamračené ráno a déšť bubnující do okna jeho pokoje. Probudil se ještě před zazvnoněním leaderova budíku a rovnou zamířil do koupelny. Ztichlý dorm byl opravdu něco zvláštního. Tak ale co se divit... budík podle všeho zvoní až za půl hodiny.
Zalezl si do sprchy a pustil si na tělo proud teplé vody. Jindy by ho voda uvolnila, ale s vyhlídkou na to, jak bude muset jet do studia v tom dešti se spíš otřásl zimou. Spěšně se umyl a zabalil se do ručníku. Do pokoje se vracel jen s ručníkem kolem beder. Otevřel skříň a začal se oblékat do svých obvyklých depresivních barev. Skutečně nechápe jak se dostal sakra do popové skupiny, když je jasný rocker, ale SM mělo asi dobrý důvod ho k nim přiřadit.
Nasoukal se do teplého oblečení a dovlekl se do kuchyně. Automaticky začal vařit kafe pro celý dorm a připravovat snídani. Obvykle tohle dělal Wookie, ale ten se včera vrátitl docela pozdě z focení. A od chvíle co s nimi už není Hankyung, tak snídaně bývají jen vajíčka nebo ovesná kaše. Už žádný rýžový nákyp nebo kaše. Žádné toasty nebo krupička. A v dnech jako tenhle všichni dostali ranní kakao. Někdy pochyboval o tom kdo je tu vlastně leader. Na veřejnosti tak vystupuje sice Leeteuk-hyung, ale v dormu to spíš organizoval Han. Protože byl z Číny, tak mu nikdo moc nechtěl odporovat.
Akorát dodělával poslední porci vajíček, když se do kuchyně začali trousit první členové. Byli ještě v pyžamech a zívali na celé kolo. Jen Ryeowook byl oblečený a zaraženě koukal na Yesunga stojícího u plotny. Ten všem beze slova naservíroval snídani až pod nos i s příbory a sám se usadil k lince jako největší vyvrhel světa. Neměl vůbec chuť se s nimi dneska družit. Rýpal se v jídle, které sám vařil jako by to byla nevábně vypadající břečka. Členové skupiny si vyměnili zmatené pohledy. Yesung nikdy nevstává jako první a rozhodně se jich takhle nestranil. I když... po odchodu Hana se trochu víc stáhl do sebe. A když odešel i Kibum, tak sotva s některými z nich mluvil.

"Sungie... "

Všichni zatajili dech, když jeden z roztomilých článků prolomil ticho. Yesung se neomylně na původce oslovení otočil. Sungmin se na židli přikrčil a jezdil lehce lžičkou po prázdném talíři.

"Hnm?"

Všichni si hned oddechli. Čekali, že se na Sungmina rozkřikne, ale i ten flegmatický přístup byl dost ošklivý.

"Nezbylo tam ještě?"

Sungminovy tváře nabraly červený odstín a pohled upíral raději na talíř než na Yesunga. Ten jen vzal svůj vlastní talíř a postavil ho před Sungmina.

"Sungu musíš se najíst."

Leaderův hlas proťal ticho. Yesung k němu zvedl hlavu a řekl něco, co všechny zarazilo: "Nechci jíst."

Sungmin zaraženě hleděl na Yesungovo nedojedené jídlo a uvědomil si fakt, že sice pro všechny uvařil, ale dnes se vůbec neusmívá.

"Co to s ním je?"

Eunhyuk zapředl hovor s Leeteukem, ale ani leader netušil co se děje. Heechul se po krátkém hovoru s Yesungem vrátil a řekl jen to, že Sung odpovídá jednoslovně a je zabalený v dece.

"Myslíte, že má špatnou náladu?"

Ryeowook začal sbírat nádobí a stavět ho vedle dřezu, do kterého už Kyuhyun napouštěl vodu.

"Má ji vždycky, když prší. Navíc oba odešli, když pršelo...."pípl Sungmin, když si od něj Wook bral talíř.

"Mine, ty myslíš, že se mu stýská?"

Leeteuk zaraženě zíral na blondýnka a jaksi netušil co si o tom má myslet.

"Nevím, ale byl vždycky s nimi, když pršelo. Hráli karty nebo dělali kraviny. Han vždycky dělal to svoje dobré kakao a Sung byl šťastný.... ale teď.... dokud neodešel i Kibummie, tak byl v pořádku."

Sungmin se zamračil na kávu ve svém hrnku.

"Ty Mine a jak tohle všechno víš?"

Donghae si měřil blondýnka pohledem a ignoroval náznaky Kangina, aby toho sakra nechal.

"Do toho ti nic není..."

Růžové tváře ale hned všem řekly co před nimi blondýnek tají. Kangin se Shindongem si povzdychli. Do teď byli jediní kdo to věděli. Min je prosil, aby mlčeli a to oni splnili.

"Proč mu to neřekneš?"

Leeteuk pod stolem stiskl Kanginovu ruku a ten se na něj malinko usmál.

"A má to cenu? Vždyť mě přehlíží a teď má i tu svojí náladu..."

Potřásl hlavou a vstal od stolu. Zamířil do pokojíku, aby si vzal oblečení do koupelny a jako druhý v dormu vykonal očistu do čista.

Tiché pootevření dveří ho znovu přinutilo přetrhnout tok myšlenek. Po návštěvě Heechula tu čekal při nejmenším Leeteuka, ale když do pokoje vklouzl Sungmin, tak byl dost překvapený.

"Promiň, ale něco.. něco jsem ti přinesl."

Podíval se na hrnek v Sungminově ruce. Sungmin přišel blíž a hrnek mu podal. Když se podíval na obsah tak se musel pousmát. Kakao.... jen ti dva vědí, že ho má rád. A asi to ví i Min.

"Děkuju Mine..."poplácal na místo vedle sebe.

Blonďáček okamžitě usedl vedle něj a složil si ruce do dlaní. Yesung tomu ale nevěnoval pozornost. Zhluboka se napil.

"Vím jak moc ti chybí... obzvlášť teď..."Sungmin k němu ani nezvedl hlavu a tiše pronášel slova.

"Ne Mine.... pleteš se. Už jsem se s tím, že jsou oba pryč vyrovnal."

Zadíval se na okno a povzdechl si.

"Jen jsem z toho deště nesvůj..."

Zvedl k Yesungovi oči a uviděl v nich beznaděj. Tady nejde o to, kdy kluci odešli, ale o to co se stalo před tím. Yesung moc o své minulosti nemluvil a jeho bratr taky nebyl zrovna hovorný pokud šlo o Sungovu minulost.

"V minulosti se něco stalo... proto nemáš rád déšť, že?"

Yesung k němu otočil tvář a přikývl. Už dlouho to tajemství dusí v sobě, ale musí s ním už konečně vyjít na povrch.

"Nesnáším ho, protože mě v ten den opustil někdo, koho jsem měl moc rád..."

Sungmin si Yesunga přeměřil pohledem. Sung v minulosti musel někoho milovat...

"Byla hodná?"

Yesung překvapeně zamrkal. Holka? Ne...

"Nebyla to holka Sungmine.... Opustil mě kluk. Ani se nerozloučil a odjel...."

Sungminovi se rozbušilo srdce, když zjistil, že má Sung stejnou vzpomínku na déšť jako on. On se tehdy musel otočit zády k chlapci, kterého miloval celým svým srdcem.

"Vím jak ti je Sungu.... Taky jsem musel někoho opustit.... Bylo to.."

"...na letním táboře..."dokončil za něj Yesung.

Jejich pohledy se střetly. Až teď si oba uvědomili tu podobu.

"Minnie..."Yesungovi vypadl hrnek z ruky a kakao se rozlilo po plovoucí podlaze.

"Jongwoonie....."Minovi to jméno sjelo ze rtů automaticky.

Objali se. Sung přes Mina přehodil svou deku a natiskl si ho k sobě.

"Omlouvám se ti...."

Min se rozplakal a tiskl se k Yesungovi jako malé dítě ke svojí matce. Byli děti, když se do sebe zamilovali. Oba si ten moment, kdy se museli odloučit pamatovali. Byl to bolestivý zážitek. Pro oba. A teď cca po osmi letech se znovu shledali.

"Miluju tě Minnie.... prosím už mi neodcházej,"Sung ho k sobě tiskl jako největší poklad.

"I já tebe Jongwoonie..."

Heechul stojící za dveřmi si tiskl ruku k puse a třeštil oči. Nevěděl, že ti dva se už v minulosti vlastně setkali. Sungmin se jednou zmínil o bolestivém zážitku na letním táboře, kdy mu bylo něco kolem šestnácti. Ale neřekl, že to byl kluk.

"Snad je nešmíruješ.."

Leeteuk ho probodl káravým pohledem, ale Heechulův výraz ho zarazil.

"Chulie... co se děje?"

"Oni se milují tak dlouho...."vypadlo z Heechula a v očích se mu objevily slzy dojetí.

"O čem to sakra meleš?"

"Pamatuješ jak se Minnie zmínil o jednom letním táboře, jak musel dát sbohem někomu koho miloval?"

Leeteuk jen přikývl.

"Byl to Yesung koho opustil... oba nemají rádi déšť ze stejného důvodu. Ne Han a Kibum, ale minulost...."

Leeteuk vytřeštil oči na dveře. Po chvilce Heechula odtáhl do obýváku a tiše mu řekl, aby všem oznámil změnu programu. Zatímco všichni vykonávali ranní hygienu, tak mu volal manažer, že se natáčení dnes nekoná. Možná ale manažer stejně něco musí tušit o tom co se děje v dormu. Leeteuk měl občas nutkání začít hledat štěnice...

No comments:

Post a Comment